22-LATEK UDERZYŁ PIĘŚCIĄ W TWARZ INNĄ OSOBĘ, A NASTĘPNIE ZNIEWAŻYŁ I NARUSZYŁ NIETYKALNOŚĆ POLICJANTÓW. CHWILĘ PÓŹNIEJ ZOSTAŁ ZATRZYMANY

O tym, że nikt nie ma prawa podnieść ręki na drugiego człowieka, przekonał się 22-letni mieszkaniec Świnoujścia, który najpierw uderzył pięścią innego mężczyznę, a następnie znieważył i naruszył nietykalność cielesną interweniujących policjantów. Mężczyzna został zatrzymany.

Teraz za swoje zachowanie o charakterze chuligańskim odpowie przed sądem.

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu otrzymali we wtorkowy wieczór zgłoszenie dotyczące mężczyzny, który znajdując się na przeprawie promowej, miał uderzać pięściami w karoserię samochodu, a następnie uderzyć w twarz, za pomocą pięści osobę, która była w tym pojeździe.

Policjanci błyskawicznie zjawili się we wskazanym miejscu i podjęli czynności służbowe wobec opisywanego mężczyzny.

W trakcie czynności mężczyzna znieważył funkcjonariuszy, a następnie naruszył ich nietykalność. 22-latek w związku z popełnionymi przestępstwami został zatrzymany.

Każdy, kto naruszy nietykalność cielesną innej osoby lub znieważy funkcjonariusza, musi liczyć się z surowymi konsekwencjami.

22-letniemu mężczyźnie zostały przedstawione zarzuty z artykułu 222 par.1 Kodeksu Karnego — Kto narusza nietykalność cielesną funkcjonariusza publicznego lub osoby do pomocy mu przybranej podczas lub w związku z pełnieniem obowiązków służbowych, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 3 oraz artykułem 226 par.1 Kodeksu Karnego — Kto znieważa funkcjonariusza publicznego lub osobę do pomocy mu przybraną, podczas i w związku z pełnieniem obowiązków służbowych, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku, a także artykułu 157 par. 2 Kodeksu Karnego – Kto powoduje naruszenie czynności narządu ciała lub rozstrój zdrowia trwający nie dłużej niż 7 dni, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

Konsekwencjami popełnienia występku o charakterze chuligańskim są między innymi wyższe kary.

Mężczyzna za swoje zachowanie o charakterze chuligańskim odpowie przed sądem.

st. post. Kamil Zwierzchowski
Komenda Miejska Policji w Świnoujściu