POLICJA – ĆWICZENIA Z ZAKRESU BEZPIECZEŃSTWA I ZARZĄDZANIA KRYZYSOWEGO NA TERENIE WOJEWÓDZTWA ZACHODNIOPOMORSKIEGO

ĆWICZENIA Z ZAKRESU BEZPIECZEŃSTWA I ZARZĄDZANIA KRYZYSOWEGO NA TERENIE WOJEWÓDZTWA ZACHODNIOPOMORSKIEGO

Zachodniopomorscy policjanci brali udział w trzydniowych ćwiczeniach , które koordynowane były przez Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Szczecinie. Ćwiczenia miały na celu wypracowanie współdziałania Policji z innymi podmiotami w razie wystąpienia zagrożenia terrorystycznego.

19 listopada 2019 r. policjanci ze Stargardu wzięli udział w pierwszym etapie ćwiczeń przeprowadzonych przez Powiatowego Lekarza Weterynarii na terenie gminy Marianowo w związku ze znalezieniem martwego dzika zarażonego wirusem ASF. Oprócz stargardzkich funkcjonariuszy w działania zaangażowane były wszystkie instytucje odpowiedzialne za bezpieczeństwo, oraz rozwiązywanie sytuacji kryzysowej. Pomimo faktu, że były to tylko zaplanowane ćwiczenia praktyczne wszystkie zadania wykonywane były w sposób realny.

Dzień później szczecińscy policjanci wzięli udział w kolejnych ćwiczeniach, które tym razem odbyły się na terenie Zachodniopomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w związku z pozostawieniem w budynku pakunków z wąglikiem oraz urządzeniem czasowym zdalnego rozpylenia. Oprócz szczecińskich funkcjonariuszy w działania zaangażowane były wszystkie instytucje odpowiedzialne za bezpieczeństwo, oraz rozwiązywanie sytuacji kryzysowej.

W ostatnim dniu ćwiczeń policjanci wraz z innymi służbami ratowniczymi na obwodnicy Dargobądza w ciągu DK-3 ( powiat kamieński) uczestniczyli w pozorowanej katastrofie w ruchu lądowym. Takie działania pozwalają doskonalić współpracę służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo i ratowanie życia w wypadkach drogowych.

Przeprowadzenie działań, a następnie wyciągnięcie wniosków, spostrzeżeń pozwoli na wypracowanie schematów współpracy wszystkich instytucji odpowiedzialnych za bezpieczeństwo na terenie województwa na wypadek wystąpienia sytuacji kryzysowej.

WKS Szczecin/KPP Stargard/ KPP Kamień Pomorski/ZP KWP

Foto. Policja
Foto. Policja
Foto. Policja
Foto. Policja
Foto. Policja
Świnoujście w  sieci - Obserwuj nas w Google News