Szczecin – Stadion Miejski: Wieści z budowy #18

Jesienna aura sprzyja realizowanym pracom na Stadionie Miejskim im. Floriana Krygiera. To obecnie jeden wielki plac budowy i roboty toczą się w wielu jego miejscach. Wkrótce, wykonawca przystąpi do pierwszych prac związanych z montażem konstrukcji zadaszenia trybun.

Najbardziej widoczne prace, toczą się przy nowych trubunach. W minionych dniach na trybunie zachodniej oraz na łuku wykonywane było palowanie. Wykonawca montował także belki audytoryjne oraz same audytoria. Dzięki temu trybuna zachodnia nabiera docelowego kształtu.

W kolejnych dniach prace przy trybunach będą kontynuowane. Na trybunie południowej planowane jest rozpoczęcie montażu pawilonów. Wykonawca zajmie się ponadto premontażem konstrukcji stalowej zadaszenia trybun. Konstrukcja zadaszenia składać się będzie z 29 dźwigarowych dachowych. Każdy dźwigar ma ponad 42m długości i ponad 4m wysokości. Dźwigary montowane będą w tandemach ważących ok 29 ton. Zanim jednak zostaną zamontowane nad trybunami, przez najbliższe dni odbywać się będzie ich montaż na ziemi.