Szanowni Państwo,

Jak już zapewne wiecie, projekt „Przystań kultury” otrzymał 3 miejsce i zebrał 1201 głosów, z czego 1086 ważnych. Z przykrością informujemy, że niestety to nie wystarczyło.
Zabrakło jedynie 31 głosów lub 45 tys. złotych (całkowity budżet obywatelski to 2 mln).

Na realizację dwóch projektów, które uzyskały większą ilość głosów, przeznaczone jest w sumie 1 mln 400 tys. złotych. Z naszym projektem wyszłoby więc 2 mln 45 tys.
Pan Prezydent stwierdził, że nie można dołożyć 45 tys. i realizować 3 pierwszych projektów z listy. Jednak ani w uchwale, ani w ustawie nie ma zakazu zwiększenia kwoty budżetu.
Możecie również usłyszeć, że to wina Rady Miasta, bo nie dała więcej pieniędzy. Wierzcie, bądź nie naszym słowom, ale jest to tylko i wyłącznie kwestia woli Pana Prezydenta, który przygotowuje cały budżet, a Rada go jedynie zatwierdza, bez żadnej zmiany.

Oczywiście się nie poddajemy, w związku z czym złożyliśmy wniosek o przeliczenie ponowne głosów nieważnych, których mamy najwięcej ze wszystkich wniosków. Będziemy także podejmować inne kroki prawne, żeby wniosek znalazł się na liście do dofinansowania.

Jeżeli chcecie nas wspierać i również nie zgadzacie się z tą decyzją udostępniajcie ten post dalej.

Jeszcze raz wielkie podziękowania za Waszą pozytywną energie, chęć wsparcia, telefony, wiadomości i przede wszystkim głosy.

Z poważaniem
Kierunek Świnoujście