Reprezentacja Marynarki Wojennej została mistrzami Wojska Polskiego w piłce siatkowej.

Zawody odbyły się 4-8 listopada na obiektach sportowych Wojskowego Ośrodka Szkoleniowo-Kondycyjnego w Mrągowie.
Do zmagań w Mistrzostwach Wojska Polskiego w piłce siatkowej stanęło w sumie 10 zespołów. Przez kilka dni na hali sportowej WOSK w Mrągowie toczyła się bardzo zacięta rywalizacja. W zawodach najlepsza okazała się drużyna Marynarki Wojennej, która zdobyła tym samym tytuł mistrza Wojska Polskiego w piłce siatkowej w 2019 roku. Drugie miejsce wywalczyła 11. Dywizja Kawalerii Pancernej, a na najniższym stopniu podium znalazła się 12. Dywizja Zmechanizowana.

Reprezentację Marynarki Wojennej stanowili żołnierze z 8. Flotylli Obrony Wybrzeża, 3 Flotylli Okrętów oraz 6. Ośrodka Radioelektronicznego. Sportowe zmagania marynarze rozpoczęli od rywalizacji w 5-cio drużynowej grupie, pokonując w niej między innymi jednego z faworytów rozgrywek drużynę 12. Dywizji Zmechanizowanej. Zwycięstwo w grupie dało marynarzom półfinał, w którym zmierzyli się z 16. Dywizją Zmechanizowaną. Zacięte spotkanie zakończyło się tie-breakiem, z którego zwycięsko wyszli nasi reprezentanci wygrywając 15:10 a w całym meczu 2:1, uzyskując historyczny finał Mistrzostw Polski.

W finale czekał już “murowany” faworyt Mistrzostw – obrońca tytułu z przed roku drużyna 11. Lubuskiej Dywizji Kawalerii Pancernej. Pierwszy set toczył się pod dyktando zawodników “Czarnej Dywizji”, która wygrała wyraźnie 25:15, w drugim secie nastąpiła pełna mobilizacja zawodników Marynarki Wojennej co zaowocowało pewnym zwycięstwem marynarzy 25:18. O tytule Mistrza Wojska Polskiego zadecydował więc tie-break. W rozstrzygającym secie gra punkt za punkt toczyła się tylko na początku partii, a z czasem zespół MW powiększał swoją przewagę by zakończyć seta wynikiem 15:11.

W zgodnej opinii sędziów i trenerów najwszechstronniejszym zawodnikiem Mistrzostw wybrany został mar. Jakub Jetke (3. Flotylla Okrętów), a najlepszym rozgrywającym st. mar. Emil Jagielski (8. Flotylla Obrony Wybrzeża) obaj reprezentujący Marynarkę Wojenną.

Zdobycie Mistrzostwa Wojska Polskiego w piłce siatkowej przez reprezentację Marynarki Wojenne jest historycznym osiągnięciem, do tej pory największym sukcesem było zdobycie brązowego medalu.

Serdecznie gratulujemy całej reprezentacji Marynarki Wojennej !