Strona główna » 11 LISTOPADA W MIĘDZYZDROJACH

11 LISTOPADA W MIĘDZYZDROJACH

by Świnoujście w sieci

11 LISTOPADA W MIĘDZYZDROJACH

Uroczystości patriotyczne i inne wydarzenia towarzyszące, tak w tym roku w Międzyzdrojach świętowaliśmy Dzień Niepodległości.

Obchody rozpoczęliśmy o godz. 11:45 przy kamieniu pamięci „Duchowym Budowniczym Międzyzdrojów. Tradycyjna msza św. w intencji Ojczyzny, celebrowana przez księdza proboszcza Mariana Wittlieba, rozpoczęła się o godz.12:00 uroczystym odśpiewaniem hymnu narodowego. W ten sposób dołączyliśmy do ogólnopolskiej akcji „Niepodległa do hymnu”. Kolejna część uroczystości patriotycznych odbyła się o godz. 13:45 pod pomnikiem Marynarza i przebiegała zgodnie z procedurami ceremoniału wojskowego. Ceremonię pod pomnikiem Marynarza poprowadzili: Krzysztof Szlaski, Alina Poskart oraz por. Kamil Chorążyczewski, o wartę honorową zadbał kmdr. por. Roman Jadanowski wraz z żołnierzami 8 Dywizjonu Przeciwlotniczego z Dziwnowa oraz harcerze X szczepu „Gniazdo” Związku Harcerstwa Polskiego w Międzyzdrojach.

Uroczystość rozpoczęto od odśpiewania hymnu narodowego. Przy pomniku zaprezentowały się poczty sztandarowe. Liczne delegacje przedstawicieli instytucji, organizacji, związków, stowarzyszeń, władz samorządowych, partii politycznych, placówek oświaty i kultury, spółek oraz firm, złożyły symboliczne wiązanki kwiatów. Odczytano Niepodległościowy Apel Pamięci i oddano salwę honorową. Po zakończeniu ceremoniału wszyscy uczestnicy przemaszerowali ulicami do amfiteatru miejskiego, na Piknik Niepodległości. To nowa propozycja towarzysząca obchodom Święta Niepodległości zaproponowana przez władze samorządowe mieszkańcom Międzyzdrojów oraz przebywającym w naszym mieście turystom.

Pożywną grochówkę z kotła serwowali strażacy z OSP Międzyzdroje, zespół „Bryza” przygotował znane pieśni patriotyczne, które można było wspólnie zaśpiewać, dzięki tekstom, które specjalnie na tę okazję zostały przygotowane. Obecne na imprezie rodziny z dziećmi wzięły wspólnie udział w przygotowanych konkursach z nagrodami. Niemały uśmiech na twarzach uczestników wzbudził konkurs „na wąsy Piłsudskiego”. Miłym zakończeniem dnia był bezpłatny seans filmowy o godz. 18:00 w kinie EVA . Mieszkańcy Gminy Międzyzdroje zobaczyli film pt. „Piłsudski”. Dziękujemy wszystkim za wspólne świętowanie i obecność podczas Narodowego Święta Niepodległości w Międzyzdrojach.

Anetta Czyżak
UM Międzyzdroje

Świnoujście. Ogrody działkowe jak pola ryżowe – Ktoś się tym zajmie ??


eswinoujscie w Google News - obserwuj nas - Świnoujście w sieci

Zobacz również

Leave a Comment

4 × jeden =

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Świnoujście w sieci

FREE
VIEW