Strona główna » Ogień Niepodległości

101 rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości to nasze wspólne święto. Program ZHR – Ogień Niepodległości to zaproszeniem do wielopokoleniowego świętowania odzyskania przez naszą Ojczyznę niepodległości, zdobytej wiele lat temu i ciągle utrzymywanej pracą Narodu w czasach dzisiejszych. W całej Polsce, 10 listopada o godzinie 19:18, zapłonęły ogniska jednoczące tych, którzy wspólnie chcą uczcić pamiętne wydarzenia z historii Polski, prowadzące do odzyskania niepodległości.

W przeddzień 101. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości III Szczep Harcerski “Słowianie” ZHR im. Zawiszy Czarnego ze Świnoujścia oraz zaproszony X Szczep “Gniazdo” ZHP z Międzyzdroje spotkali się wspólnie przy jednym harcerskim ognisku obrzędowym w Świnoujściu. O godzinie 19:18 ognisko niedaleko mariny trwało na niepodległosciowej gawędy historycznej, harcerki i harcerze wspólnie odśpiewali hymn harcerski oraz znane i mało znane harcerskie piosenki.

Ogień Niepodległości to akcja otwarta dla wszystkich tych, którym nie jest obojętna pamięć o historii naszego narodu i chcieliby zarazić swoją lokalną społeczność ideą świętowania rocznicy odzyskania niepodległości przy wspólnym ogniu.
Działania są zainicjowane przez organizacje harcerskie, zachęcamy do zapoznania się z informacjami na temat wydarzeń: http://ogienniepodleglosci.pl/ lub https://www.facebook.com/niepodleglosciogien/.


Pozdrawiamy – Czuwaj!
III Szczep Harcerski “Słowianie” ZHR im. Zawiszy Czarnego
przy SP 1 w Świnoujściu

Świnoujście. Musisz to zobaczyć !!


eswinoujscie w Google News - obserwuj nas - Świnoujście w sieci

Zobacz również

Leave a Comment

siedemnaście + pięć =

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Świnoujście w sieci

FREE
VIEW