Czekoladowe ciekawostki czyli warsztaty przedszkolaków z Przedszkolu Miejskim nr 10

Każdy dzień w przedszkolu, mimo deszczu za oknami, może być przyjemny i ciekawy. Najlepiej wiedzą o tym przedszkolaki z Przedszkola Miejskiego nr 10 ,,Kolorowy Świat” w Świnoujściu przy ul. Monte Cassino 24-25.

5 listopada na dzieci przybywające do przedszkola czekała niezwykła niespodzianka – zajęcia w czekoladowym autobusie stojącym już od godzin porannych przy przedszkolu. Przedszkolaki miały okazję „wejść” do czekoladowego autobusu, gdzie samodzielnie, pod okiem fachowców, ,,produkowały w formach” przeróżne figurki z białej i ciemnej czekolady. Samodzielne tworzenie słodkości sprawiało dzieciom wielką radość i frajdę. Z chęcią ozdabiały swoją czekoladę jadalnymi dodatkami.

Podczas zajęć uczestnicy dowiedzieli się jak i z czego powstaje czekolada oraz jakie tajemnice skrywa. Małe łasuchy miały okazję spróbować różnych rodzajów czekolady. A na koniec zajęć każde dziecko otrzymało pamiątkowy dyplom i zabrało do domu swoje własnoręcznie zrobione czekoladki. Słodki dzień na długo pozostanie w naszej pamięci.
Tekst i zdjęcia: M.Jarząbek, O.Olszewska, B.Adamiak, E.Brzozowska