Pamiętamy o tych, którzy odeszli

W Dzień Wszystkich Świętych, 1 listopada, funkcjonariusze Morskiego Oddziału Straży Granicznej uczcili pamięć i oddali hołd tym, których szczególnie pamiętamy.
Na Cmentarz Północny w Warszawie udali się funkcjonariusze z Komendy MOSG w Gdańsku. Tam na grobie patrona Morskiego Oddziału Straży Granicznej płk. Karola Bacza i jego małżonki złożyli wiązankę kwiatów i zapalili znicze.

Znicze zapłonęły również w Komendzie Morskiego Oddziału Straży Granicznej w Gdańsku pod obeliskiem patrona i tablicami upamiętniającymi Polaków, którzy zginęli w czasie II wojny światowej.

Kwiaty i znicze pod Pomnikiem Obrońców Wybrzeża oraz na Cmentarzu Obrońców Westerplatte złożyli funkcjonariusze z Kaszubskiego Dywizjonu Straży Granicznej. Delegacja z Placówki Straży Granicznej w Ustce odwiedziła groby zmarłych funkcjonariuszy w Słupsku, Ustce oraz w miejscowościach Borzytuchom i Gardna Wielka.

Strażnicy graniczni z Gdyni złożyli wiązankę kwiatów pod obeliskiem w Skoszewie upamiętniającym funkcjonariuszy Straży Granicznej Rzeczypospolitej Polskiej, którzy polegli tam 1 września 1939 roku.

Straż Graniczna