Marynarska Pamięć

W czwartek, 31 października, w przeddzień dnia „Wszystkich Świętych” uczciliśmy pamięć zmarłych żołnierzy. Na grobach naszych kolegów zapalone zostały znicze i złożono kwiaty, a w miejscach pamięci wystawiono Warty Honorowe.

We wtorek, 29 października, przedstawiciele flotylli złożyli kwiaty oraz zapalili symboliczny znicz na grobie patrona 8. Flotylli Obrony Wybrzeża wiceadmirała Kazimierza Porębskiego na Cmentarzu Powązkowskim w Warszawie. Delegacje 8.FOW odwiedziły również cmentarze w Świnoujściu, Dziwnowie oraz Trójmieście, aby oddać honor zmarłym żołnierzom. Na grobach byłych marynarzy flotylli zapalono znicze oraz złożono wiązanki kwiatów.

W sobotę, 2 listopada w kościele pw. Najświętszej Marii Panny Gwiazdy Morza w Świnoujściu oraz na plaży miejskiej odbędą się „Zaduszki Morskie”. Uroczystości zaduszkowej, towarzyszyć będzie szczególna modlitwa upamiętniająca tych, którzy nie powrócili z mórz i oceanów. Natomiast marynarze 8.FOW zwodują wieniec oraz zapalą flary jako symbol pamięci za tych co odeszli na wieczną wachtę.

Marynarka Wojenna

Foto – http://8fow.wp.mil.pl/pl/12_480.html