BĄDŹ TRZEŹWY ZA KÓŁKIEM ! POLICJANCI PRZEPROWADZILI DZIAŁANIA WYPRZEDZAJĄCE PRZED DNIEM WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH

Rozpoczął się czas przygotowań do Dnia Wszystkich Świętych, w związku z tym coraz częściej odwiedzamy groby naszych najbliższych. Niektórzy z nas jeżdżą na pobliskie cmentarze, a niektórzy kierujący wybierają się w daleką podróż, aby ten jeden dzień w roku poświęcić tym których już z nami nie ma.

Jak wiadomo nie od dziś czas „Wszystkich Świętych” związany jest ze znacznym zwiększeniem ruchu kołowego oraz pieszego na drogach zwłaszcza w obrębie cmentarzy. Dlatego podczas każdej podróży czy to samochodem czy na pieszo powinniśmy zachować szczególną ostrożność, stosować się do przepisów ruchu drogowego oraz nie wsiadać do samochodu na „podwójnym gazie”.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego w dniach od 25 października do 28 października 2019r. na terenie miasta Szczecina wzięli udział w policyjnych działaniach wyprzedzających rozpoczęcie okresu obchodów święta „Wszystkich Świętych”.

Podczas prowadzonych działań policjanci ujawnili 7 kierujących będących w stanie nietrzeźwości, którzy prowadzili pojazdy. Rekordzista wydmuchał 0,57 mg/l, czyli miał ponad promil w wydychanym powietrzu. Zatrzymano również dwie osoby, które prowadziły samochód będąc pod wpływem środka odurzającego. Mimo to, że działania dotyczyły badań trzeźwości to policjanci ze szczecińskiej drogówki ujawnili również 11 piratów drogowych, którzy przekroczyli dopuszczalną prędkość o więcej niż 51 km/h w terenie zabudowanym. W czasie prowadzenia badań trzeźwości policjanci rozdawali kierującym ulotki dotyczące jazdy będąc w stanie nietrzeźwości. Każda ilość spożytego alkoholu wpływa na funkcjonowanie naszego organizmu. Jazda po spożyciu alkoholu jest w Polce zabroniona i grozi za nią odpowiedzialność karna.

Kierujący na podwójnym gazie są jednym z największych zagrożeń dla nas i naszych bliskich. Dlatego nie pozwólmy osobie, która spożywała alkohol wsiadać za kółko. Jeżeli widzimy taką sytuację należy jak najszybciej zareagować i nie pozwolić takiej osobie poruszać się po drodze.

st. sierż. Natalia Misiewicz/ZKS KMP

cof

cof