Obowiązkowe ubezpieczenie komunikacyjne nie daje dostatecznej ochrony, dlatego wielu kierowców decyduje się rozszerzyć polisę. Do wyboru jest tańsze minicasco i droższe autocasco. Sprawdź, na czym polega różnica między tymi ubezpieczeniami.

Minicasco i autocasco to polisy nieobowiązkowe, które warto jednak wykupić. Stanowią finansowe zabezpieczenie, gdy np. dojdzie do uszkodzenia pojazdu – nie tylko na skutek zderzenia z innym samochodem, ale również zwierzętami czy obiektami. Zakres ochrony jest jednak uzależniony od konkretnej polisy.

Na czym polega minicasco?

Minicasco to polisa, która często określana jest jako mniejsze AC. Obejmuje zawężony zakres ochrony ubezpieczeniowej, ograniczając się najczęściej do szkód całkowitych pojazdu. Mogą być one spowodowane działaniem czynników atmosferycznych czy pożaru. Polisa uwzględnia również kradzież auta.

Minicasco jest polisą przystępną cenowo. Trzeba jednak liczyć się z tym, że w przypadku drobnych szkód właściciel auta nie otrzyma odszkodowania.

Zanim zdecydujesz się na konkretną ofertę, przejrzyj ranking 12 towarzystw oferujących minicasco. Dzięki temu dowiesz się, gdzie masz szansę na polisę dopasowaną do potrzeb i na atrakcyjnych warunkach finansowych.

Jak działa autocasco?

Autocasco jest polisą o pełnym zakresie ochrony. Obejmuje więc nie tylko szkodę całkowitą i kradzież, ale również uszkodzenia samochody spowodowane:

·         czynnikami atmosferycznymi, np. gradem,

·         zderzeniem ze zwierzęciem,

·         zderzeniem z innym pojazdem,

o   zderzeniem z obiektem.

Jeśli chcesz wykupić polisę, sprawdź oferty ubezpieczenia AC na Rankomat.pl. Dzięki temu wybierzesz opcję dopasowaną do swoich potrzeb i oczekiwań.

Jak wybrać korzystne ubezpieczenie?

Niezależnie od tego czy decydujesz się na polisę autocasco czy minicasco, nie kieruj się wyłącznie ceną. Na koszt ubezpieczenia wpływa wiele czynników, dlatego warto zwrócić uwagę m.in. na:

·         zakres ochrony,

·         wyłączenia odpowiedzialności,

·         wysokość udziału własnego w szkodzie,

·         wysokość franszyzy integralnej.

Musisz mieć świadomość, że im szerszy zakres i im większa finansowa odpowiedzialność ubezpieczyciela, tym wyższa składka. Jeżeli zależy Ci na mniejszej ochronie, zamiast AC rozważ minicasco. Dzięki temu otrzymasz odszkodowania przynajmniej wtedy, gdy dojdzie do szkody całkowitej – a właśnie wtedy straty finansowe są najbardziej dotkliwe. Dzięki odszkodowaniu będziesz mógł zakupić nowy pojazd.

Świnoujście w  sieci - Obserwuj nas w Google News