BĄDŹMY CZUJNI, NIE DAJMY SIĘ OKRAŚĆ!

Zbliża się Dzień Wszystkich Świętych. Apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności w rejonach cmentarzy.

Chcąc uczcić pamięć po najbliższych, wybieramy się na cmentarze, by uporządkować ich groby. Pamiętajmy, że wzmożony ruch na cmentarzach mogą próbować wykorzystać kieszonkowcy. W tym okresie ich łupem mogą paść torebki, portfele a także telefony, nierzadko pozostawione na przy-grobowej ławce. Apelujemy aby w przedświątecznych przygotowaniach zachować szczególną ostrożność.

Policjanci w rozmowach z odwiedzającymi groby podpowiadają jak ustrzec się przed kradzieżą w trakcie zakupów na zatłoczonym targowisku, a także na samym cmentarzu.

Przed wyjściem na cmentarz zabierzmy ze sobą tylko taką ilość pieniędzy, jaka jest nam potrzebna na zakup kwiatów lub zniczy. Nie pozostawiajmy torebki lub innych wartościowych przedmiotów na ławce. Apel skierowany jest zarówno do kobiet jak i do mężczyzn. Ci drudzy nie powinni nosić portfela w zewnętrznych kieszeniach kurtek czy spodni. Część z odwiedzających groby przyjeżdża na cmentarz pojazdami. Nie pozostawiajmy w ich wnętrzu telefonów komórkowych portfeli czy nawigacji GPS, które mogą paść łupem złodzieja.