Strona główna » „Rodzina 500+”. Miliardy złotych na wsparcie dla rodzin

„Rodzina 500+”. Miliardy złotych na wsparcie dla rodzin

Blisko 84 miliardy złotych trafiły do rodzin z tytułu programu Rodzina 500+. We wrześniu wsparciem objętych było blisko 6,5 miliona dzieci – wynika z najnowszych danych Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

Rodzina 500+ funkcjonuje od kwietnia 2016 roku, od lipca br. program został rozszerzony na wszystkie dzieci, bez względu na dochody rodziny. Istota programu polega na realnym wsparciu rodziców wychowujących dzieci wysoką kwotą świadczenia – 6 tys. złotych rocznie na uprawnione dziecko. Mówimy więc o miliardowych transferach do rodzin.

Od momentu uruchomienia programu do rodzin trafiło już blisko 84 mld złotych, z czego blisko miliard to środki, które stanowią dodatkowe wsparcie dla dzieci w pieczy zastępczej. Przypomnijmy, że świadczenie z tytułu 500 plus od lipca przysługuje dzieciom umieszczonym we wszystkich instytucjonalnych miejscach pieczy zastępczej.

Z najnowszych danych resortu rodziny wynika, że do końca września br. do świadczenia wychowawczego uprawnionych było blisko 6,5 mln dzieci. Przez ostatnie trzy miesiące (od lipca do końca września br.) rodziny złożyły w sumie 4,3 mln wniosków o przyznanie świadczenia. W zdecydowanej większości przypadków gminy wydały już odpowiednie informację.

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

Tunel w Świnoujściu #KtoMożeNadMorze


eswinoujscie w Google News - obserwuj nas - Świnoujście w sieci

Zobacz również

Leave a Comment

jeden × jeden =

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Świnoujście w sieci

FREE
VIEW