Frajda dla rowerzystów. Będzie pumtrack na Warszowie
Poznańska firma Projekty i Realizacja wybuduje pumtrack u zbiegu ulic Norweskiej i Ludzi Morza na Warszowie. Ma na to 180 dni od chwili przejęcia placu budowy.

Pumptracki stają się coraz popularniejszymi miejscami do jazdy jednośladem i wszechstronnego treningu. Wyrabiają zmysł równowagi, refleks i kondycję. Są to pętle utwardzona nawierzchnią bitumiczną posiadające muldy i ostre zakręty.

Ten na Warszowie będzie drugim, na który miasto podpisało w październiku umowę na wykonanie. Na początku miesiąca umowę na pumptrack z dwoma torami w formule zaprojektuj i wybuduj przy ul. Grunwaldzkiej podpisała firma BT Projekt z Poznania.

Tor na Warszowie wybuduje także poznańska spółka, ale o nazwie Projekty i Realizacja. Zanana jest ona z realizacji m.in. w tym roku pasa postojowego do przeprawy promowej wzdłuż ul. Pomorskiej. W przetargu na budowę pumptracku przy ul. Ludzi Morza złożyła ofertę na kwotę 448 789,09 zł, która mieściła się w limicie kosztów, jakie zaplanowało miasto.

Pumptrack na Warszowie jest częścią większego projektu – budowy Mini Parku – który był jednym z wybranych w ubiegłorocznym Budżecie Obywatelskim. Miasto wykonało projekty dla obu części inwestycji. Niestety w przetargu na zagospodarowanie Mini Parku, obie złożone oferty kwotami znacznie przewyższały zaplanowane koszty.

Info – foto UM