POLICJANCI URATOWALI ŻYCIE NIEDOSZŁEMU SAMOBÓJCY.

Policjanci z Goleniowa uratowali życie mężczyzny, który próbował popełnić samobójstwo.

Kobieta dzwoniąc na telefon alarmowy powiadomiła, że jej partner wyszedł z domu i chce ze sobą skończyć. Oficer dyżurny natychmiast skierował na miejsce patrol, a sam nawiązał z mężczyzną kontakt telefoniczny. Dzięki sprawnej współpracy dyżurnego i patrolowców udało się zapobiec tragedii.

Po godzinie 1:00 (18.10.2019 r.), dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Goleniowie otrzymał informację, o tym, że na terenie jednego z goleniowskich placów zabaw znajduje się młody mężczyzna, który chce popełnić samobójstwo. Pełniący służbę dyżurnego, asp.sztab.

Józef Borys, natychmiast we wskazane w zgłoszeniu miejsce wysłał policjantów. Sam podjął skuteczną próbę skontaktowania się z desperatem. W trakcie rozmowy telefonicznej, dyżurny umiejętnie poprowadził dialog, chcąc odwieść mężczyznę od zamiaru popełnienia samobójstwa, co dało czas policjantom na dotarcie do desperata.

Gdy patrol policji przybył na miejsce, 29-latek miał już założoną pętlę na szyję i podtrzymywał się ręką o drabinkę, drugą ręką trzymał telefon komórkowy, przez który rozmawiał z dyżurnym. Mundurowi od razu uwolnili szyję mężczyzny z pętli.

Dzięki sprawnej akcji policjantów, 29-latek trafił pod opiekę lekarza.

mł.asp.Anna Dygas