UWAGA NA FAŁSZYWE SMS-Y ZAWIERAJĄCE LINKI DO DOKONANIA PŁATNOŚCI

Do Komendy Powiatowej Policji w Szczecinku zgłosił się mężczyzna, który otrzymał sms z informacją o zaległości z tytułu postępowania egzekucyjnego w wysokości 9,22 zł.

W wiadomości znajdował się również link do strony internetowej na której można dokonać polubownej wpłaty. UWAGA to oszustwo!

Po otrzymaniu takiej wiadomości czujny i dociekliwy mężczyzna skontaktował się z urzędem skarbowym chcąc wyjaśnić tą sytuację.
Okazało się, że urząd nie był adresatem takiej wiadomości i nie prowadzi takich praktyk by właśnie w formie sms informować o podobnych sprawach. Mężczyzna zgłosił to na Policję chcą w ten sposób ostrzec innych przed tego typu oszustwami. I choć w sms podana była kwota 9.22 zł szybko może się okazać, że po zalogowaniu na wskazanej w wiadomości stronie stracimy o wiele więcej pieniędzy.

Policjanci apelują, aby zachować szczególną ostrożność wobec wiadomości sms, zachęcających do kliknięcia w podany w nich link w celu dokonania nawet drobnych płatności. Linki te mogą kierować na fałszywą stronę banku. Nie odpowiadajmy na te wiadomości i nie korzystajmy z umieszczonych w nich linków, chrońmy swoje dane!

asp. Anna Matys
Oficer prasowy
KPP w Szczecinku

Świnoujście w  sieci - Obserwuj nas w Google News