ZATRZYMANI ZA POBICIE USŁYSZELI ZARZUTY

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Szczecinku zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy wtargnęli do jednego z mieszkań na terenie Szczecinka i dotkliwie pobili dwóch mężczyzn.

Kryminalni już następnego dnia zatrzymali sprawców, którzy usłyszeli zarzuty pobicia i naruszenia miru domowego, za co grozi im do 3 lat pozbawienia wolności

Wieczorem dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Szczecinku otrzymał informację, że do mieszkania wynajmowanego przez 33-letnią kobietą wtargnęło dwóch mężczyzn, którzy zaatakowali przebywających tam mężczyzn w wieku 19 i 26 lat. Sprawcy bijąc i kopiąc po całym ciele mężczyzn dotkliwie ich pobili po czym uciekli z mieszkania.

Powiadomieniu o zdarzeniu funkcjonariusze przystąpili do wyjaśnienia wszystkich okoliczności zdarzenia. Po mimo, że jeden ze sprawców był zamaskowany udało się kryminalnym ustalić tożsamość obu sprawców. Okazali się nimi mieszkańcy Szczecinka 19 – latek i jego 44 – letni ojciec.

Dziś mężczyźni zostali doprowadzeni do prokuratury. Tam usłyszeli zarzuty pobicia 26 i 19 – latka, za co może im grozić kara do 3 lat pozbawienia wolności. Sprawcy odpowiedzą również za naruszenie miru domowego. Prokurator objął sprawców policyjnym dozorem.

asp. Anna Matys