MASZ PRAWO DO MEDIACJI

W tym roku Międzynarodowy Dzień Mediacji przypada na dzień 17 października, natomiast Tydzień Mediacji rozpoczyna się 14 października. Celem tych działań jest zwrócenie uwagi na możliwości i korzyści płynące z wykorzystania mediacji jako narzędzia pomocnego przy rozwiązywaniu sporów.

Mediacja to próba doprowadzenia do ugodowego, satysfakcjonującego strony rozwiązania sporu na drodze dobrowolnych negocjacji prowadzonych przy udziale trzeciej osoby, neutralnego i bezstronnego mediatora, który wspiera przebieg negocjacji, łagodzi powstające napięcia i pomaga w dojściu do porozumienia.

Do akcji aktywnie włączyli się policjanci, którzy w dniu 17 października 2019 r. w Komendzie Powiatowej Policji w Choszcznie, ul. Bohaterów 7c, będą udzielali porad dotyczących możliwości przeprowadzenia postępowań mediacyjnych i rozwiązywania w ten sposób spornych problemów. Osoby zainteresowane będą mogły uzyskać fachową poradę w zakresie rozwiązywania sporów za pomocą narzędzia jakim jest mediacja.

Jak ważna jest mediacja w codziennym życiu, pokazuje znane przysłowie „Zgoda buduje, niezgoda rujnuje”. Dlatego jeśli nie potrafimy z kimś dojść do porozumienia, warto zasięgnąć rady mediatora, który być może zaradzi problemowi.