Strona główna » Jaki są warunki otrzymania kredytu hipotecznego?

Jaki są warunki otrzymania kredytu hipotecznego?

by Świnoujście w sieci

Jaki są warunki otrzymania kredytu hipotecznego?

Ceny mieszkań lub domów są dziś takie, że nie ma możliwości, aby zamieszkać we własnych czterech ścianach bez pomocy bankowej pożyczki. Jej najczęściej spotykaną i najbardziej popularną formą jest kredyt hipoteczny. Ale nie każdy go otrzyma. Choćby z powodu wielu wymogów w tym posiadania tak zwanego wkładu własnego. To pewna część wartości mieszkania w gotówce. Czy można to ominąć?

Co piszczy w BIK-u?

Ale wkład własny to nie jedyna przeszkoda na drodze po kredyt w banku. Po pierwsze sprawdzi on naszą zdolność kredytową. I ma na to kilka sposobów. Jednym z nich jest zasięgnięcie informacji o starającym się o kredyt hipoteczny w BIK, czyli Biurze informacji Kredytowej. To instytucja działająca w Polsce od połowy lat 90. ubiegłego wieku, w której gromadzi się informacje dotyczące pożyczkowej sytuacji klienta. Kiedy zaciągał kredyty? Ile gotówki wówczas wziął i czy spłacał ją terminowo? Ile ma dziś pożyczek i czy ich wysokość nie zaczyna przekraczać dochodów? Trafiają tam nie tylko dane ze wszystkich banków, ale również informacje o swoich dłużnikach przekazują zakłady, firmy ubezpieczeniowe lub telekomunikacyjne.

Kiedy już przejdzie się pozytywnie tę weryfikację, zaczyna się zwykle kontrola wysokości naszych dochodów. Sprawdza się między innymi, ile one wynoszą kwotowo, ile pieniędzy przypada na członka rodziny i o jaki ich procent się one realnie zmniejszą, gdy trzeba będzie spłacać kredyt w banku. Może on poprosić również o przedstawienie zestawienia miesięcznych wydatków na utrzymanie rodziny. Kredyt hipoteczny będzie nieosiągalny dla osób, które nie posiadają odpowiedniego miesięcznego zapasu finansowe na spłatę pożyczki. Aby dostać kredyt w banku ważna jest również forma otrzymywania dochodów. Czy są one regularne i z czego wynikają? Czy z prowadzenia własnego biznesu, umowy o pracę, o dzieło i jakie są gwarancje, że dochody te będzie się miało przez wiele lat.

Obowiązkowy wkład własny

Do 2014 roku kiedy przeszło się te etapy weryfikacji, kredyt w banku mógł być już praktycznie nasz. Niestety dziś, aby go otrzymać, trzeba również posiadać 20 procentową cześć wartości nieruchomości na której posiadanie bierze się kredyt hipoteczny. Czyli dla przykładu jeżeli mieszkanie kosztuje 350 tysięcy złotych, to trzeba mieć 70 tysięcy złotych. Jak ominąć wkład własny? Czy są na to sposoby Są, a ich szczegółowy opis znajduję się na stronie: https://domkredytowy.pl/kredyty/kredyt-bez-wkladu-wlasnego-czy-jest-mozliwy, my sygnalizujemy niektóre możliwości. Wiele z nich jest zależna od przychylności banku, w którym bierze się kredyt hipoteczny.

Jeżeli nie mamy możliwości sfinansowania wkładu własnego, zwiększyć zaufanie banku do nas może dodatkowe zabezpieczenie spłaty kredytu na innej nieruchomości. Może to być dom lub mieszkanie krewnego albo znajomego lub przyjaciela, który się na to zgodzi.

Darowizna od rodziny

Inny sposobem jak ominąć wkład własny jest też sięgnięcie po pieniądze gromadzone w funduszu emerytalnym. Niektóre banki przychylnie patrzą na gotówkę pozyskaną ten cel z funduszy IKE lub IKZE. Powoduje to jednak, że oszczędności przeznaczone na emeryturę, wykorzystujemy już dziś. Osoby, które nie mogą zgromadzić 20 procent wkładu własnego mogą także spróbować uzyskać pożyczkę na ten cel z firmy deweloperskiej, od której mają zamiar kupić nieruchomość. Niektóre oferują takie usługi. Oczywiście zawsze w przypadku wkładu własnego w grę wchodzi również darowizna od rodziny

Świnoujście. Ogrody działkowe jak pola ryżowe – Ktoś się tym zajmie ??


eswinoujscie w Google News - obserwuj nas - Świnoujście w sieci

Zobacz również

Leave a Comment

dwadzieścia − osiemnaście =

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Świnoujście w sieci

FREE
VIEW