WYJĄŁ NÓŻ W KIERUNKU DWÓCH KOBIET – ZOSTAŁ OBEZWŁADNIONY PRZEZ POLICJANTA PO SŁUŻBIE

Odwagą i postawą godną naśladowania wykazał się Zastępca Oficera Dyżurnego Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu – mł. asp. Łukasz Matwiejko, który w czasie wolnym od służby, dogonił i obezwładnił nietrzeźwego 30-latka, podejrzewanego o usiłowanie rozboju na dwóch kobietach.

Do mł. asp. Łukasza Matwiejko podbiegła roztrzęsiona kobieta, która oświadczyła, że podszedł do niej mężczyzna i wyciągnął nóż w kierunku jej i koleżanki. Mł. asp. Łukasz Matwiejko bez chwili wahania pobiegł za opisanym mężczyzną. Pomimo znacznej odległości pomiędzy nim a uciekającym mężczyzną, dogonił go i obezwładnił, zabezpieczając nóż.

Na miejsce wezwany został patrol funkcjonariuszy policji, którzy zatrzymali 30-latka. Jak się okazało, podejrzewany o usiłowanie rozboju 30-latek był nietrzeźwy, miał 1,4 promila.

Dzięki szybkiej reakcji i umiejętnościach mł. asp. Łukasza Matwiejko nikt nie odniósł obrażeń, a agresywny 30-latek został zatrzymany.

Teraz za swój czy odpowie przed Sądem. Za usiłowanie rozboju moze grozic mu kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności. Sąd Rejonowy w Świnoujściu na wniosek Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu, poparty przez Prokuraturę Rejonową w Świnoujściu zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

st. post. Kamil Zwierzchowski