Strona główna » Świnoujście – Port kontenerowy. Będziemy walczyć o rekompensaty.

Świnoujście – Port kontenerowy. Będziemy walczyć o rekompensaty.

by Świnoujście w sieci

Port kontenerowy. Będziemy walczyć o rekompensaty.

Szanowni Mieszkańcy. Przyjęta przez Sejm RP tzw. specustawa portowa sprawiła, że jako mieszkańcy nie będziemy już mieli wpływu na to, czy port kontenerowy u nas powstanie, czy nie.

Ale to nie oznacza, że jesteśmy na zupełnie przegranej pozycji. Teraz musimy zawalczyć o to, co – jeśli taki port powstanie – możemy w zamian dostać. I dlatego zwracam się do Państwa o nadsyłanie swoich propozycji, oczekiwań, których spełnienie przez inwestora mogłoby zrekompensować powstanie portu kontenerowego.

Specustawa, czyli Ustawa o inwestycjach w zakresie budowy portów zewnętrznych, została przyjęta głównie dla budowy Portu Centralnego w Gdańsku, Portu Zewnętrznego w Gdyni i terminalu kontenerowego w Świnoujściu. Wprowadza ułatwienia proceduralne dla inwestorów budujących porty zewnętrzne w ramach rozbudowy portów o podstawowym znaczeniu dla gospodarki narodowej.

Teraz musimy walczyć o rekompensaty dla miasta i nas – jego mieszkańców. I dlatego zwracam się do Państwa o nadsyłanie swoich wniosków, propozycji tego, co w zamian za port kontenerowy, miałoby powstać w Świnoujściu i służyć nam mieszkańcom.

Na Państwa propozycje czekam do końca września 2019 r. Można je wysłać pocztą internetową na adres: bik@um.swinoujscie.pl, złożyć na Stanowisku Obsługi interesantów w Urzędzie Miasta Świnoujście (na parterze w głównym budynku) lub wysłać tradycyjną pocztą na adres: Prezydent Miasta Świnoujście, Urząd Miasta Świnoujście, ulica Wojska Polskiego 1/5, 72 – 600 Świnoujście z dopiskiem „port kontenerowy”.

Nadesłane propozycje wykorzystam w rozmowach z Zarządem Morskich Portów Szczecin i Świnoujście, których rozpoczęcie planowane jest w październiku.

Prezydent Miasta Świnoujście
Janusz Żmurkiewicz

Bramownice w Świnoujście - Miasto usuwa dzikie koczowiska z parkingów przy plaży


eswinoujscie w Google News - obserwuj nas - Świnoujście w sieci

Zobacz również

Leave a Comment

2 × jeden =

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.