Strona główna » Świnoujście – Oficjalne otwarcie Promenady Zdrowia

Świnoujście – Oficjalne otwarcie Promenady Zdrowia

by Daniel SZYSZ

Dziś – poniedziałek – oficjalne otwarcie Promenady Zdrowia

W poniedziałek 16 września o godz. 14 odbędzie się uroczyste oddanie do użytku Promenady Zdrowia.

To zupełnie nowe miejsce na turystycznej mapie Miasta i Pomorza Zachodniego. Uroczystość odbędzie na podeście przy wejściu na przedłużeniu ul. Emilii Gierczak.

Kontrakt na wybudowanie Promenady Zdrowia został podpisany z konsorcjum firm MCC / Molewski wiosną ubiegłego roku. Zakładał on zakończenie inwestycji do końca 2018 r. Prace się przedłużyły, jednakże od kilku miesięcy, mimo trwających robót spacerowicze korzystali z nowej promenady. Oczywiście niosło to z sobą pewne niedogodności dla użytkowników i pracowników.

Promenada Zdrowia –znajduje się pomiędzy modernizowaną Promenadą Historyczną, a kładką na wydmach. Ciągnie się pomiędzy wejściami (będącymi także wjazdami dla służb technicznych) na wysokości ul. Stanisława Małachowskiego i Powstańców Śląskich. Jest to 950 metrowa ścieżka dla pieszych, rowerzystów i rolkowców, z małą architekturą, siłowniami plenerowymi, źródełkami wody pitnej, fontanną, stacjami dla rowerów, placami zabaw, parkiem rekreacyjnym oraz łącznikami z ulicą i plażą. Wszystko uzupełnione ciekawymi, wielobarwnymi roślinami, nowymi szpalerami drzew i kwiatami. Promenada Zdrowia ma charakter całoroczny, a szczególnym miejscem jest znajdujący się przy niej ogród sensoryczny z kilkudziesięcioma rodzajami roślin – w tym egzotycznych.

Info UM

Świnoujście – Internauci zachwyceni Promenadą Zdrowia w Świnoujściu – zobacz komentarze

#Świnoujście – Promenada zdrowia nocą – A takie Świnoujście znacie ??

A takie Świnoujście znacie – Promenada zdrowia w Świnoujściu #Świnoujście #Świnoujście360

A takie Świnoujście znacie – Promenada zdrowia w Świnoujściu #Świnoujście #Świnoujście360

Oceń ten atrykuł
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)Tunel w Świnoujściu w czasie ulewy, jak to wygląda w środku ? Film z tunelu po oberwaniu chmury


eswinoujscie w Google News - obserwuj nas - Świnoujście w sieci

Zobacz również

Leave a Comment

piętnaście − 6 =

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.