Ile kosztuje czytnik e-booków?

Miłośnicy literatury coraz chętniej sięgają do elektronicznych wydań książek. Mimo że wydawnictwa nie mają charakterystycznego zapachu oraz dźwięku przewracanych kartek, są wygodne, można zabrać ich niezliczoną ilość w podróż, a mieszczą się w niewielkim urządzeniu, zwanym czytnikiem. Warto zainwestować w ten sprzęt, szczególnie jeśli jesteście miłośnikami czytania.

Co to jest e-book?

 Nazwa, pochodząca z języka angielskiego, oznacza elektroniczną książkę. Kiedyś kojarzona była jedynie z wersją pdf, niezbyt przyjazną czytelnikowi. Dziś e-książki przeszły znaczną technologiczną metamorfozę i mogą być czytane na każdym niemal urządzeniu, wyposażonym w dedykowane oprogramowanie. To prawdziwa gratka dla osób, które z różnych względów nie mogą pozwolić sobie na gromadzenie książek na półkach. W jednym miejscu przechowacie kilkaset lub nawet kilka tysięcy pozycji, do których można wracać w dowolnej chwili.

 Książki elektroniczne mogą być czytane nie tylko na specjalnych czytnikach, ale także na tabletach, smartfonach czy nawet komputerach. Wystarczy zainstalować darmowy program, który obsługuje wybrany format książki. Systemy posiadają opcję wirtualnej biblioteki, w której na półce ułożone są zakupione czy wypożyczone książki, w porządku, jaki sobie sami ustalicie. Niemal jak na tradycyjnym regale.

 

Czytnik czy tablet?

 Jak wspomnieliśmy wcześniej, książki elektroniczne możecie czytać na prawie każdym urządzeniu. Jednymi z popularniejszych są tablety, które wystarczy wyposażyć w bezpłatne oprogramowanie. Pamiętajcie jednak, że podczas czytania liczy się przede wszystkim komfort. Tablet, posiadając błyszczącą matrycę, nie będzie idealnym rozwiązaniem. Oczy będą się szybko męczyć, a jakiekolwiek odbicia światła, zaburzą czytelność ekranu.

 Zupełnie inną technologią cechuje się czytnik e-booków, który przystosowany jest tylko i wyłącznie do obsługi książek elektronicznych. Sprzęt ten wyposażony jest w ekran matowy, do złudzenia przypominający papier. Litery mają wysoki kontrast, dzięki czemu nawet niewielka czcionka jest czytelna. Łatwość obsługi oraz długi czas pracy na baterii sprawiają, że osoby czytające dużo, nie odczują znaczącej różnicy między książką tradycyjną a czytnikiem. Warto, wykorzystując choćby pożyczki pozabankowe, kupić urządzenie z modułem Wi-Fi, aby książki bez trudu przenosić do czytnika przez Internet.

 

Ile kosztuje dobry czytnik?

 Czytniki, w zależności od producenta, funkcji czy wielkości, możecie kupić już od kilkuset złotych. Podstawowe modele znajdziecie nawet za niewiele ponad 100 zł. Warto jednak rozważyć większą inwestycję, aby kupić urządzenie w pełni funkcjonalne, które spełni wasze oczekiwania i nie będzie wymagało ciągłego ładowania.

 Skierujcie swoją uwagę w stronę urządzeń z nieco wyższej półki. Około 600 zł to minimalna cena za czytnik naprawdę wysokiej klasy, z modułem Wi-Fi, dobrą baterią oraz etui, ułatwiającym jego bezpieczne transportowanie. Pożyczki pozabankowe pomogą wam w sfinansowaniu tego zakupu, dzięki czemu zyskacie urządzenie trwałe, wydajne i przede wszystkim wygodne.

 Książki elektroniczne to dziś codzienność. Korzystamy z nich coraz częściej, dlatego też warto zadbać o dobrej jakości urządzenie, na którym będzie można przeczytać ulubioną lekturę. Czytniki e-booków to wydatek rzędu kilkuset złotych. Warto zainwestować, szczególnie jeśli dużo czytacie. Pożyczki pozabankowe pozwolą na wybór wysokiej jakości czytnika, który spełni wszystkie wasze oczekiwania.