Wypożyczenie samochodu bez kaucji – czy to możliwe w Szczecinie?

Wypożyczenie samochodu wiąże się z pewnymi opłatami, a jedną z nich jest kaucja. W zależności od wybranego modelu auta oraz okresu trwania rezerwacji jej kwota może się różnić. Każda firma ma prawo ustalić własne zasady związane z egzekwowaniem tej opłaty. Kiedy będzie konieczna? Czy wypożyczenie samochodu bez kaucji jest możliwe w Szczecinie?

Jak sprawdzić cenę wypożyczenia samochodu w Szczecinie?

Wypożyczenie samochodu będzie dobrym rozwiązaniem, kiedy nasze prywatne auto ulegnie awarii, chcemy być mobilni w czasie podróży czy też przebywamy w delegacji. Jednak w internecie można znaleźć coraz więcej ofert wypożyczalni samochodowych. W tym momencie pojawia się pytanie, jak spośród nich wybrać jedną? Jednym z głównych czynników wpływających na naszą decyzję jest zazwyczaj cena. Można ją sprawdzić, korzystając ze strony internetowej wypożyczalni, przykładowo klikając na wypożyczalnia samochodów w Szczecinie, lub z porównywarek cen.

Czy wypożyczenie samochodu bez kaucji jest możliwe w Szczecinie?

Jeśli zdecydujemy się na sprawdzenie kosztów na stronie wypożyczalni, znajdziemy tam również informacje dotyczące możliwości zwolnienia z obowiązku wpłacania kaucji. Okazuje się, że tak jak w przypadku carfree.com.pl, bardzo często opłata ta dotyczy przede wszystkim wypożyczenia samochodu przez obcokrajowców. Osoby posiadające polskie obywatelstwo są zwolnione z obowiązku wpłacania kaucji z jednym wyjątkiem. W przypadku samochodów segmentu Premium, czyli najdroższych w ofercie, należy spodziewać się zabezpieczenia w wysokości 3000 zł.

Na co jeszcze zwrócić uwagę, wypożyczając samochód?

Jak widać, wypożyczenie samochodu bez kaucji w Szczecinie jest możliwe, ale na co jeszcze powinniśmy zwrócić uwagę? Ważną kwestią, o której nie powinniśmy zapominać, jest kwestia przemyślanego oraz odpowiednio zdefiniowanego punktu odbioru. Warto wiedzieć, że jeśli wyznaczona przez nas lokalizacja, na przykład lotnisko, nie jest siedzibą wypożyczalni, wówczas zostanie naliczona dodatkowa opłata za dostarczenie samochodu. Ponadto należy zwrócić uwagę na kwestię tankowania, limit kilometrów, warunki stawiane klientom oraz możliwość wyjazdu za granicę. Nigdy nie wiadomo, czy te informacje nie okażą się niezbędne. Dlatego bez wątpienia warto posiadać taką wiedzę.