Akt oskarżenia przeciwko podejrzanemu o posiadanie znacznej ilości narkotyków tj. amfetaminy i ekstazy – sprawa Prokuratury Rejonowej w Choszcznie.

Prokurator Rejonowy w Choszcznie skierował do Sądu Rejonowego w Choszcznie akt oskarżenia przeciwko mężczyźnie, któremu zarzucono to, że w dniach 7-8 kwietnia 2019 r. w Choszcznie w mieszkaniu a także w piwnicznym korytarzu posiadał wbrew przepisom ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, znaczną ilość substancji psychotropowej w postaci amfetaminy o łącznej wadze 69.480 gram, a ponadto 20 sztuk tabletek ekstazy, tj. o czyn z art. 62 ust. 2 ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii,

Prokuratura Rejonowa w Choszcznie nadzorowała postępowanie w przedmiotowej sprawie. W dniu 8 kwietnia 2019 r. funkcjonariusze Policji podczas przeszukania mieszkania podejrzanego mężczyzny ujawnili narkotyki, którymi jak ustalono była amfetamina o wadze blisko 70 gram, a także 20 sztuk tabletek ekstazy. Podejrzany przechowywał narkotyki ukryte w mieszkaniu oraz w piwnicznym korytarzu.

W toku postępowania podejrzany został zatrzymany, a następnie na wniosek prokuratora sąd zastosował wobec niego tymczasowe aresztowanie. Ten środek zapobiegawczy był stosowany również w dniu kierowania aktu oskarżenia do Sądu.

Podejrzany (lat 43) był w przeszłości karany sądownie. Podczas przesłuchania przyznał się do stawianego jemu zarzutu.

Za zarzucane podejrzanemu przestępstwo m. in. z art. 62 ust. 2 ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii grozi kara pozbawienia wolności od roku do 10 lat.

Prokuratura