ZNALEZIONE NIE KRADZIONE

Część społeczeństwa kieruje się fałszywym hasłem „znalezione- nie kradzione”. Żadna rzecz, której nie jesteśmy właścicielami, nie jest nasza. Jednak uczciwych znalazców nie brakuje. Doskonale widziała o tym, pewna mieszkanka Wałcza, która oddała do jednostki policji znaleziony portfel z pieniędzmi i dokumentami.

W godzinach popołudniowych pewna mieszkanka Wałcza, przechodząc nieopodal przystanku autobusowego, w centrum miasta, znalazła męski portfel. We wnętrzu znalezionej rzeczy znajdowały się karty bankomatowe oraz kwota pieniędzy w wysokości blisko 300 zł. Kobieta podniosła czyjąś zgubę i zaczęła rozpytywać znajdujące się na przystanku osoby.

Nikt nie przyznawał się do portfela oraz nikt nic nie wiedział w sprawie znalezionej przez kobietę rzeczy .

W związku z tym, wałczanka długo nie zastanawiając się przekazała zgubę do jednostki policji. Jak należało, w takiej sytuacji postąpić. Albowiem, żadna rzecz której nie jesteśmy właścicielami, nie jest nasza.

Policjanci przestrzegają:

Niektóre przypadki zarejestrowane przez policjantów wskazują, że część społeczeństwa kieruje się fałszywym hasłem „znalezione- nie kradzione”. Tą nieznajomością prawa można sobie zaszkodzić.

Gdy zabierzemy i nie oddamy znalezionego na ławce telefonu, plecaka czy portfela dopuszczamy się popełnienia przestępstwa lub wykroczenia.

Mieszkanka Wałcza jest przykładem uczciwego znalazcy.

asp. Beata Budzyń