Strona główna » POLICJANCI WYELIMINOWALI Z DRÓG KOLEJNYCH AMATORÓW JAZDY „NA PODWÓJNYM GAZIE”

POLICJANCI WYELIMINOWALI Z DRÓG KOLEJNYCH AMATORÓW JAZDY „NA PODWÓJNYM GAZIE”

by Świnoujście w sieci

SZCZECIŃSCY POLICJANCI WYELIMINOWALI Z DRÓG KOLEJNYCH AMATORÓW JAZDY „NA PODWÓJNYM GAZIE”

Osoba kierująca pojazdem pod wpływem alkoholu jest poważnym zagrożeniem na drodze. Nieważne czy wsiadając za kierownicę zamierzamy odbyć krótką podróż, czy pokonać setki kilometrów, kierujący musi być w pełni skoncentrowany i zdolny do odpowiedniej reakcji, a alkohol zaburza tę sprawność. W sobotę, podczas porannych działań „Trzeźwość”, policjanci ze Szczecina zatrzymali aż osiem osób, które wsiadły za kierownicę na tzw. „podwójnym gazie”.

Urządzenie do badania stanu trzeźwości na masce policyjnego radiowozu

Choć większość z nas doskonale zdaje sobie sprawę jak duże zagrożenie stwarza amator mocnych trunków za kierownicą, policjanci nadal mają do czynienia z kierującymi, którzy lekceważą przepisy w tym zakresie. W społeczeństwie wciąż funkcjonują mity co do ilości alkoholu jaką można wypić poprzedniego wieczoru, by następnego dnia wsiąść za kółko.

W sobotni poranek w ramach działań „Trzeźwość” szczecińscy policjanci kontrolowali stan trzeźwości kierujących w różnych dzielnicach miasta. Aż w ośmiu przypadkach wynik badania wykazał, że kierujący znajdował się pod wpływem działania alkoholu. Niechlubnym rekordzistą okazał się kierujący zatrzymany przez mundurowych na terenie działania Komisariatu Policji Szczecin Dąbie, u którego urządzenie wykazało ponad 1,5 promila alkoholu.

Apelujemy o rozsądek i rozwagę. Pamiętajmy, że osobie pod wpływem alkoholu w znacznym stopniu pogarsza się ostrość widzenia i ocena odległości, następuje także opóźnienie czasu reakcji, obniżenie koncentracji i błędna ocena własnych możliwości. Miejmy świadomość, że nietrzeźwy kierujący jest poważnym zagrożeniem dla wszystkich uczestników ruchu na drodze a nie tylko dla siebie samego.

asp. Karolina Rykaczewska/ZKS KMP

Tunel w Świnoujściu #KtoMożeNadMorze


eswinoujscie w Google News - obserwuj nas - Świnoujście w sieci

Zobacz również

Leave a Comment

siedem + szesnaście =

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Świnoujście w sieci

FREE
VIEW