Strona główna » Świnoujście – Famy na czwartek

Świnoujście – Famy na czwartek

by Świnoujście w sieci

Famy czwartkowe 22 sierpnia 2019

Z prędkością 59 węzłów, niczym rozszalały stuningowany „Bielik”, zmierzamy do finałowej przystani. Jednak przed cumowaniem nie zwalniamy. Czwartek na Famie to znów festiwal artystycznych różnorodności. Będzie bardzo teatralnie, bardzo muzycznie i bardzo literacko. I wszystko bardzo za darmo.

Ostanie spotkanie z cyklu MIEJSCA LITEARTURY odbędzie się o godzinie 16.00 w klimatycznej El Papa Cafe Hemingway (ul. Bohaterów Września 69), a zdominują je uczestnicy famowskich warsztatów SEKCJI LITERACKIEJ. Można spodziewać się odważnych form literackich. Odważnych w formie i w treści.

Bardzo ciekawie zapowiada się festiwalowa triada wydarzeń w Sali Teatralnej Miejskiego Domu Kultury w Świnoujściu (ul. Wojska Polskiego 1, wejście od ul. Matejki). Na początek (17.45) stołeczny scenę przejmą uczestnicy festiwalowej SEKCJI WOKALNEJ. Młodzi wokaliści pracowali niestrudzenie przez cały festiwal pod kierunkiem Anny Serafińskiej oraz Szymona Wójcińskiego. W repertuarze koncertu SOUND OF FAMA znalazły się najsłynniejsze piosenki estradowe i musicalowe wszech czasów – między innymi Irvinga Berlina, Georga Gershwina, Duka Ellingtona, Cole Portera, Quincy Jonesa, Stevie Wondera. Nie zabraknie przebojów gigantów piosenki europejskiej – Edith Piaf, Charlesa Aznavoura, Jaquesa Brella, Andrew Lloyd Webera i oczywiście rodzimej, polskiej – Ewy Bem, Andrzeja Zauchy, Zbigniewa Wodeckiego.

Później ich miejsce zajmie stołeczny RESORT KOMEDII o absurdalnym poczuciu humoru i niebywałej wrażliwości. Wysłuchacie jedynej w swoim rodzaju, tworzonej na żywo, improwizowanej audycji radiowej. RADIO RESORT rozpocznie nadawanie o godzinie 19.45.

Kwadrans przed dwudziestą pierwszą (czyli o 20.45) na Famie wydarzy się coś absolutnie niepowtarzalnego i oryginalnego. Na scenie MDKu odbędzie się… MUSICAL IMPROWIZOWANY. Tak, to brzmi jak oksymoron, ale jednak się wydarza. Improwizatorzy, aktorzy i wokaliści związani z warszawskim KLUBEM KOMEDIOWYM, zainspirowani musicalami improwizowanymi w USA, postanowili pokonać racjonalne myślenie i porwać się na taki eksperyment. Przy akompaniamencie kompozytorki Joanny Kucharczyk, na żywo, bez jakichkolwiek ustaleń, na oczach publiczności stworzą pełnowymiarowy i zawsze niepowtarzalny spektakl muzyczny. Wszystko, co wydarzy się na scenie, będzie improwizowane tu i teraz: sceny, dialogi, piosenki, a nawet choreografia.

Czwartkowy maraton artystyczny zakończymy muzycznie w Hali w Basenie Północnym (Marina, ul. Jachtowa 1). Zacznie SZYMONMÓWI czyli bydgoski songwriter Szymon Żurawski wraz z zespołem. Usłyszycie popowe piosenki zatopione w sosie lat 80. i 90., posypane folkiem. Początek o godzinie 22.15.

I na koniec zespół prosto z Łodzi, o intrygującej, onirycznej aurze – HEIMA. Charakter ich utworów kształtuje ujmujący wokal w połączeniu z nastrojowymi partiami gitarowymi, klimatycznym brzmieniem trąbki oraz niebanalną warstwą rytmiczną. Start o 23.15. Koniec? Nie wiadomo.

49. Festiwal Fama odbywa się w dniach 15-25 sierpnia 2019. Zachęcamy do śledzenia strony internetowej oraz profili na FACEBOOKU i INSTAGRAMIE. Na wszystkie wydarzenia Famy wstęp wolny.

ZMIANA W PROGRAMIE – CZWARTEK

21 sierpnia 2019

Informujemy, że z przyczyn technicznych nasz program na czwartek zmienia się. Poniżej aktualny harmonogram.

22 SIERPNIA | CZWARTEK

16:00 El Papa Cafe Hemingway
MIEJSCA LITERATURY. TAK ŻYJĘ | SEKCJA LITERACKA CZYTA – uczestnicy warsztatów | PK

17:45 Miejski Dom Kultury
SOUND OF FAMA – koncert premierowy | SEKCJA WOKALNA, kier. muz.: A. SERAFIŃSKA, SZ. WÓJCIŃSKI | PK

19:45 Miejski Dom Kultury
RESORT KOMEDII – spektakl improwizowany RADIO RESORT | PK

20:45 Miejski Dom Kultury
MUSICAL IMPROWIZOWANY – spektakl | WS

22:15 Hala w Basenie Północnym
SZYMONMÓWI – koncert | PK

23:15 Hala w Basenie Północnym
HEIMA – koncert | PK

Magiczny zachód w Świnoujściu


eswinoujscie w Google News - obserwuj nas - Świnoujście w sieci

Zobacz również

Leave a Comment

11 + 4 =

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Świnoujście w sieci

FREE
VIEW