SREBRO DLA ŚWINOUJŚCIA NA MISTRZOSTWACH ŚWIATA SENIORÓW W LIZBONIE

Wśród rekordowej liczby- 582 zawodniczek i zawodników startujących w indywidualnych Mistrzostwach Świata Seniorów ITF w tenisie rozgrywanych w Lizbonie wystartował Irek Maciocha, senior, który urodził się i zaczął grać w tenisa w Świnoujściu a obecnie organizuje w naszym mieście międzynarodowy turniej tenisa Babolat ITF Seniors. Zagrał w kategorii +55 w trzech konkurencjach.

W singlu, w którym wystartowało 128 graczy wypadł nieco poniżej oczekiwań- po pokonaniu Szwajcara Jezusa Oliveiry w drugiej rundzie uległ Belgowi Cauberghowi 46 26.

W deblu w parze z Frankiem Etzoldem z Izraela walczył o powtórzenie ubiegłorocznego wyniku- brązowego medalu, jednak po wygraniu 2 meczów w ćwierćfinale uległ deblowi Smith/Smith z USA i RPA.

Natomiast w mikście odniósł ogromny sukces. W parze z Gabrielą Precup z Rumunii dotarł do finału, w czterech meczach pokonując pary z USA/Bułgarii, Australii, Nowej Zelandii i Włoch. Dopiero w finale para polsko- rumuńska musiała uznać wyższość broniących tytułu Brendy Foster z Australii i Behrenda Betza z Holandii.

Srebro jest jednym z niewielu medali zdobywanych przez seniorów z Polski w Mistrzostwach Świata w ostatnich latach- przed ubiegłorocznym brązem Irka Maciochy zdobytym w Ulm w Niemczech w deblu ostatni medal- srebro- zdobył w 2012 roku w USA znany z występów w turnieju Babolat ITF w Świnoujściu Beniamin Budziak z Górnika Bytom.
Sukces naszego seniora pozwoli mu umocnić się na 1 miejscu światowego rankingu ITF w mikście.

Ireneusz Maciocha