Strona główna » Ponad 3,2 mln wniosków o Rodzina 500+

Ponad 3,2 mln wniosków o Rodzina 500+

Rodziny złożyły już ponad 3,2 mln wniosków o Rodzina 500+ od początku lipca br. – poinformowała dziś minister Bożena Borys-Szopa. Dodała, że wypłacono już ponad 700 mln zł w ramach świadczeń wychowawczych.

Minister Borys-Szopa podkreśliła, że samorządy sprawnie realizują to zadania. – Gminy wydały do tej pory 1,9 mln informacji o przyznaniu świadczenia, co stanowi 60 proc. wszystkich złożonych wniosków – powiedziała minister.

Minister Bożena Borys-Szopa zaapelowała do samorządów o częstsze wypłaty, szczególnie w okresie wakacyjnym oraz zbliżającego się początku roku szkolnego.

Wiceminister Stanisław Szwed podsumował z kolei realizację programu Dobry Start. – Złożono już ponad 1,7 mln wniosków online o to świadczenie – powiedział.

Przypomniał o zmianach w programie, które weszły w życie 1 sierpnia tego roku. O wsparcie ubiegać mogą się teraz także uczniowie szkół dla dorosłych i szkół policealnych. Przysługuje ono nadal na dzieci uczące się w szkole do ukończenia przez nie 20. roku życia, a w przypadku dzieci z odpowiednim orzeczeniem potwierdzającym niepełnosprawność – do ukończenia 24. roku życia – dodał.

Wiceminister Szwed poinformował, że wnioski w programie Dobry Start składać można do końca listopada.

Świnoujście. Musisz to zobaczyć !!


eswinoujscie w Google News - obserwuj nas - Świnoujście w sieci

Zobacz również

Leave a Comment

dwa + 11 =

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Świnoujście w sieci

FREE
VIEW