PYROMAGIC 2019 – KWESTIE BEZPIECZEŃSTWA

Szczecińscy policjanci z Komendy Miejskiej i Wojewódzkiej Policji oraz Oddziału Prewencji współdziałając z innymi służbami odpowiedzialnymi za bezpieczeństwo, będą dbali o spokojny przebieg organizowanego w dniach 09 – 10 sierpnia 2019 r. XII Międzynarodowego Festiwalu Ogni Sztucznych PYROMAGIC.

Większa niż zazwyczaj liczba patroli będzie dbała o bezpieczeństwo już na trasach dojazdowych do Szczecina, ponieważ spodziewamy się zwiększonego ruchu pojazdów, w tym osób które przyjadą specjalnie na to wydarzenie.

Apelujemy do wszystkich kierowców, aby przede wszystkim zwracali uwagę na ewentualne zmiany w organizacji ruchu. Funkcjonariusze, w zależności od sytuacji, będą odpowiednio kierować ruchem. Warto rozważyć w tych dniach korzystanie z komunikacji publicznej.

Policyjne patrole będą widoczne nie tylko na szczecińskich ulicach i nadodrzańskich bulwarach, ale również w łodziach, a także na koniach. W pilnowaniu bezpieczeństwa pomoże policjantom system miejskiego monitoringu i nieumundurowani funkcjonariusze.

Z uwagi na charakter tej plenerowej imprezy, wzorem lat minionych, w wyznaczonych miejscach ustawione zostaną betonowe zapory, które zabezpieczą teren przeznaczony dla spacerujących gości festiwalu PYROMAGIC.

Podczas imprezy będą funkcjonowały policyjne punkty informacyjne i opieki nad dziećmi. Warto kolejny raz zaapelować do dorosłych – rodziców i opiekunów – aby w sposób szczególny uważali na swoje pociechy. W warunkach tak dużych imprez, tłumu, ważne jest, aby dziecko wiedziało co powinno zrobić gdy się zgubi.

Apelujemy także, aby uważać na kieszonkowców! Czujność zachowajmy w środkach komunikacji oraz w tłumie, podczas imprezy.

Prosimy, aby wszystkie spostrzeżenia dotyczące niepokojących zachowań innych osób, pozostawionych „bez opieki” przedmiotów lub wszelkich przejawów łamania prawa, niezwłocznie przekazywać służbom porządkowym lub telefonicznie pod nr 112.

ZP KWP/ZKS KMP