Źródło: Meblobranie.pl

Urządzamy przydomowy taras – jak się za to zabrać?

Przydomowy taras to nasz letni azyl, miejsce, w którym w słoneczne popołudnia możemy się poczuć niczym na wakacjach za miastem. Powinien cieszyć oko swoją elegancją, dawać wrażenie przytulności i zapewniać duża wygodę odpoczynku. Dzięki temu zyskamy wyjątkowe miejsce do codziennego odpoczynku i relaksu w rodzinnym gronie. Jeśli nie dysponujemy tarasem, warto w podobny sposób urządzić balkon, by stworzyć swoje prywatne miejsce wypoczynku pośród miejskiej dżungli.
Jak się za to zabrać? Przedstawiamy garść pomysłów bazując na zdjęciach z serwisu Meblobranie.pl

Źródło: Meblobranie.pl

Pierwszy i najważniejszy element wystroju to meble ogrodowe. Warto poświęcić więcej czasu na ich wybór, by były dobrze dobrane do naszych potrzeb – eleganckie, wygodne i idealnie dopasowane rozmiarami do przestrzeni, którą dysponujemy. Podstawową kwestą jest wybór między meblami wypoczynkowymi, na których będzie można napić się kawy czy rozłożyć z książką, a zestawem stołowym, który doskonale sprawdzi się podczas letnich przyjęć w ogrodzie. W czasie przeglądania inspiracji trafiłam na stronę serwisu Meblobranie.pl – przypadł mi do gustu ich zestaw mebli technorattanowych Ligurito i na taki komplet postanowiła się zdecydować.

Źródło: Meblobranie.pl

Kiedy już wybierzecie meble ogrodowe, ważną kwestią jest zadaszenie nad tarasem – osłona chroniąca nasz zakątek przed deszczem czy nadmiernym słońcem. Fajnym rozwiązaniem są poliwęglanowe zadaszenia na taras, które nie dominują aranżacji, a świetnie spełniają swoją funkcję. Jeśli nie chcecie montować nad tarasem niczego na stałe, dobrą alternatywą mogą być parasole przeciwsłoneczne. Do wyboru są naprawdę rozmaite kształty i kolory parasoli ogrodowych. Moim zdaniem do aranżacji tarasowych najlepiej pasują te w stylu Lado 300, na wysięgniku, których nie trzeba ustawiać pośrodku aranżacji, żeby dobrze osłaniały przed słońcem.


Źródło: Meblobranie.pl

Oczywiście tak urządzony taras wymaga dopracowania. Wszelkiego rodzaju dodatki – ozdobne poduszki ogrodowe, miękkie kocyki czy narzuty, ciekawe oświetlenie – tworzą nastrój aranżacji i dodają jej uroku. Co ważne, większość z nich ma także funkcje praktyczne, więc jednocześnie zwiększamy funkcjonalność naszej aranżacji i dodajemy jej uroku. Jeśli w domu nie mamy miejsca na przechowywanie poduszek ogrodowych czy okryć na chłodne wieczory, warto już na etapie urządzania przydomowego tarasu zastanowić się nad kupnem dodatkowej skrzyni tarasowej na poduszki czy estetycznej szafy ogrodowej, w której schowamy wszystkie te dodatki.

Źródło: Meblobranie.pl

Czego jeszcze brakuje na naszym wymarzonym tarasie przydomowym? Oczywiście roślin i kwiatów, które nie tylko dodają aranżacji uroku, ale też podkreślają ogrodowy klimat. To szczególnie ważne, kiedy do dyspozycji mamy taras w środku miasta czy osiedla domków jednorodzinnych, gdzie bujna roślinność i naturalna zieleń stanowią bufor między przestrzenią miejską, a naszym letnim azylem. Dzięki takim zabiegom łatwo stworzymy intymną przestrzeń, która zapewni nam miejsce wytchnienia w upalne letnie popołudnia czy weekendy i z pewnością będzie stanowić obiekt zazdrości i podziwu odwiedzających nasz dom gości.

Źródło: Meblobranie.pl