Strona główna » Premier: Przeznaczymy 1 mld zł na program „Mój Prąd”, wspierający zieloną energię

Premier: Przeznaczymy 1 mld zł na program „Mój Prąd”, wspierający zieloną energię

by Świnoujście w sieci

Premier: Przeznaczymy 1 mld zł na program „Mój Prąd”, wspierający zieloną energię

Program zakłada dofinansowanie do instalacji fotowoltaicznych i promuje energetykę prosumencką. Oznacza to, że ten, kto wytwarza prąd, będzie mógł też częściowo go później odbierać.

Szef rządu podkreślił, że rachunki za prąd dla tych, którzy będą uczestniczyć w programie będą coraz niższe. Program jest korzystny nie tylko dla gospodarki, małych i średnich przedsiębiorstw, ale przede wszystkim dla gospodarstw domowych – zaznaczył premier.

Mateusz Morawiecki powiedział, że proponowane rozwiązania są zgodne z polityką klimatyczną Unii Europejskiej oraz rozwiązaniami przyjętymi na COP24. Nasza polityka klimatyczna służy czystemu powietrzu oraz transformacji energetycznej, uzgodnionej w ramach zobowiązań międzynarodowych – podkreślił premier.

Program Mój prąd będzie realizowany przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, który będzie wypłacał wsparcie. Maksymalne dofinansowanie to 5 tys. zł na gospodarstwo domowe, ale nie więcej niż 50 proc. kosztów budowy instalacji, o mocy od 2 do 10 kW. Mój Prąd uzupełni program Czyste Powietrze.

Świnoujście. Musisz to zobaczyć !!


eswinoujscie w Google News - obserwuj nas - Świnoujście w sieci

Zobacz również

Leave a Comment

11 + 7 =

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Świnoujście w sieci

FREE
VIEW