Ekstraklasa kieruje się do Gdyni !

W najbliższy weekend w Gdyni odbędzie się druga runda Ekstraklasy w ramach Polskiej Ligi Żeglarskiej. Po rozegranej tydzień temu inauguracyjnej rundzie w Sopocie na czele Olsztyński Klub Żeglarski przed Legią Warszawa i Jeziorak Yacht Club. Gdyńskie regaty odbędą się w ramach Volvo Gdynia Sailing Days.

Ekstraklasa rozkręca się na dobre. Co 2 tygodnie 12 klubów rozgrywa kolejne rundy Klubowych Mistrzostw Polski. W Sopocie 14 lipca najlepszą okazała się załoga Olsztyńskiego Klubu Żeglarskiego, aktualnych Mistrzów Polski mimo że pływająca w zupełnie innym składzie. Wygrali zdecydowanie, ale za ich plecami 6 kolejnych klubów toczyło zaciętą walkę o miejsca na podium. Rozegrano aż 30 wyścigów w których sytuacja zmieniała się bardzo dynamicznie i do ostatniego wyścigu ważyły się losy końcowego układu w tabeli.

„Przed drugą rundą możemy pokusić się o pierwsze oceny. Mamy bardzo wyrównany poziom rywalizacji, bo aż 7 pierwszych załóg walczy o czołowe miejsca, wygrywa wyścigi i różnice punktowe między nimi są małe. Olsztyn popłynął na razie najlepiej, ale zobaczymy czy utrzyma formę w Gdyni. Pozostałe załogi dzieliła już spora różnica punktowa i jeśli taka sytuacja potwierdzi się w Gdyni, będzie można uznać tą grupę jako walczącą o utrzymanie w Ekstraklasie” – podsumowuje Maciek Cylupa, organizator i komentator regat.

Rywalizacja w Gdyni potrwa 2 dni, rozpocznie się w sobotę o godz. 10.00. Zakończenie wyścigów planowane jest na niedzielę ok godz. 15.30. Planowane jest rozegranie 30 wyścigów blisko brzegu, widocznych dla publiczności. Na brzegu planowane są atrakcje w postaci animacji dla dzieci

Klasyfikacja Ekstraklasy po 1 rundzie:
Olsztyński Klub Żeglarski – 12 pkt
Legia Warszawa – 11 pkt
Jeziorak Yacht Club Iława – 10 pkt
Giżycka Grupa Regatowa – 9 pkt
KS Iskra AMW Gdynia – 8 pkt
Sztorm Grupa Warszawa – 7 pkt
SEJK Pogoń Szczecin – 6 pkt
PŻKZ Dżygit Białystok – 5 pkt
Yacht Club Sopot – 4 pkt
JKM Gryf Gdynia – 3 pkt
Odyssey Sailing Club Warszawa 2 – 2pkt
Odyssey Sailing Club Warszawa – 1 pkt

Regaty będą transmitowane na żywo. Relacje z wody będą dostępne na profilu facebookowym Polskiej Ligi Żeglarskiej: https://www.facebook.com/LigaZeglarska/
System SAP Sailing dostępny jest pod tym linkiem: https://polishleague2019.sapsailing.com
Wszystkie informacje i linki będzie tez można znaleźć na oficjalnej stronie Ligi: www.ligazeglarska.pl

Organizatorami NostriMaris Polskiej Ligi Żeglarskiej są MT Partners i Towarzystwo Żeglarstwa Regatowego (Polish Match Tour) przy współpracy Polskiego Związku Żeglarskiego i GSC Yachting.
Partnerem Głównym regat jest NostriMaris – to zespół działań informacyjno-promocyjnych projektu pod nazwą „Budowa dwóch wielozadaniowych jednostek pływających” realizowanego przez Urząd Morski w Szczecinie w ramach POIiŚ 2014-2020, współfinasowanego przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności. Projekt ma na celu poprawę bezpieczeństwa żeglugi i wzrost konkurencyjności polskich portów.
Partnerami technologicznymi regat są: SAP Polska, Hewlett Packard i Petrosoft.pl
Partnerami regat są: Musto – Kees International Polska oraz Harken Polska, AVA Marine, Teknos-Oliva, Magazyn Żagle, W Ślizgu i portal zeglarski.info