ZAKOŃCZYŁA SIĘ POLICYJNA AKCJA „SUNRISE 2019”

Za nami siedemnasty festiwal muzyki elektronicznej „SUNRISE FESTIVAL 2019”, który od 19 lipca 2019 odbywał się w Podczelu.

Dziś zakończyła się także policyjna akcja „SUNRISE 2019”, której celem było zapewnienie bezpieczeństwa oraz porządku publicznego mieszkańcom oraz osobom odwiedzającym w tym czasie powiat kołobrzeski.

W ramach prowadzonej akcji patrole drogówki czuwały nad bezpieczeństwem oraz dbały o zapewnienie płynności ruchu na drogach dojazdowych do Podczela.

W związku z akcją „SUNRISE 2019” zatrzymano 98 osób. 96 z nich posiadało przy sobie środki odurzające, głównie była to amfetamina, marihuana, ecstasy. Mundurowi zabezpieczyli łącznie ponad 160 gramów narkotyków.

W trakcie działań policjanci ujawnili 5 nietrzeźwych kierujących, 6 osób prowadzących pojazd pod wpływem działania środków odurzających.

Funkcjonariusze ujawnili także 2 osoby poszukiwane, które ukrywały się przed wymiarem sprawiedliwości. Mundurowi nałożyli 41 mandatów karnych za popełnione wykroczenia.

Zabezpieczenie tak dużej imprezy wymagało zaangażowania sporych sił. W tym roku nad zapewnieniem bezpieczeństwa i porządku publicznego podczas imprezy „SUNRISE FESTIVAL 2019” czuwało ponad 200 policjantów różnych pionów.

Zachodniopomorskich funkcjonariuszy wspierali także funkcjonariusze z innych podmiotów jak Straż Graniczna, Żandarmeria Wojskowa, Straż Miejska czy też Służba Celno- Skarbowa.