„ESPANYOL BARCELONA” w Świnoujściu

W dniach 15.07-19.07.2019 na Stadionie Miejskim w Świnoujściu zarządzanym przez Ośrodek Sportu i Rekreacji, odbywa się Letni Camp Piłkarski „ESPANYOL BARCELONA”, zorganizowany przez Firmę MasterCamps wraz z AP Baltica Świnoujście. Jest to obóz piłkarski dla dzieci urodzonych w latach 2005-2013. Treningi odbywają się 2 razy dziennie pod okiem m.in. 2 trenerów z RCD Espanyol Barcelona. Mogą się oni pochwalić się występami w najwyższej klasie rozgrywkowej w Hiszpanii w barwach tego klubu.

Espanyol Barcelona jest hiszpańskim klubem założonym w 1900 roku grającym obecnie w Primera Division (najwyższa klasa rozgrywkowa w

Hiszpanii) mający siedzibę w Barcelonie. Jest jednym z klubów najdłużej występujących w Primera Division. Jest czterokrotnym zdobywcą Pucharu Króla (Puchar Hiszpanii) oraz 2 krotnie zdobył na europejskiej arenie Puchar UEFA. Szkółka piłkarska Espanyolu Barcelona jest słynna w całej Europie z powodu wychowania wielu młodych zawodników, którzy w przyszłości zrobili duże kariery piłkarskie, zasilając najsilniejsze kluby i reprezentacje narodowe.

Anna Kryszan,
Dyrektor OSiR „Wyspiarz”