Wakacyjne Miasto Kobiet: dzień drugi

Upały (podobno chwilowo) się skończyły, może na zewnątrz nie jest najcieplej, ale w Wakacyjnym Mieście Kobiet przy świnoujskiej Promenadzie już od wczoraj wrze! Ten unikatowy, dedykowany niemal wyłącznie kobietom festiwal, to codzienna porcja arcyciekawych zdarzeń – warsztaty, spotkania z gwiazdami, praktyczne poradniki, koncerty, wystawy, spektakle. Co dziś w programie?

Startujemy o 10.00 kolejną odsłoną flagowych projektów sfery LIFESTYLE, czyli „KEUNE Letnie Przemiany” oraz „Jak z okładki”, podczas których kolejne panie przejdą wizerunkową metamorfozę, co uwiecznią nasi fotografowie. O tej samej porze pierwsze zajęcia sfery AKTYWNOŚĆ: poranną rozgrzewkę „Dzień Dobry Świnoujście” poprowadzi Marcin Łopucki – Mistrz Świata w Fitness.

Kolejne punkty programu to „poradnikowa triada” i praktyczne warsztaty dla Pań. O godzinie 11.00 fizjoterapeutka Marta Jakucka z kliniki Spondylus opowie „Jak radzić sobie z obrzękami”, godzinę później (12.00) trenerka Autentycznego Przywództwa Anna Kozicka poprowadzi warsztat dla mam – „Jak w zgodzie ze sobą mówić NIE swojemu dziecku?”. Przerwę między warsztatami można będzie wykorzystać na naukę tańca! A uczyć będzie mistrzyni – Ivona Pavlović. „Roztańczona promenda” startuje o 15.00. Po spotkaniu z „Czarną Mambą” (16.00) kolejny warsztat i kolejny ważny temat – specjalistka z poradni dietetycznej Be Well by Mauricz i „Żywienie i suplementacja kobiet i dzieci”.

Było sporo dla ciała, czas na coś dla ducha, czyli propozycje sfery KULTURA I SZTUKA. Przez cały czas trwania Wakacyjnego Miasta Kobiet w namiocie warsztatowym można oglądać wystawę fotografii „Kobiety Kobietom”. Wśród autorek zdjęć wyłącznie panie: Ewa Łyczywek-Pałka, Danuta Piotrowska, Anna Pisula-Mandziej oraz Marzena Wasikowska.

Bohaterką kolejnego spotkania literackiego „Kto się na to pisze?” będzie Adriana Szklarz, autorka książki „Kobieta z męskim sercem”. To nie tylko prawdziwa historia niesamowitej walki z chorobą, ale przede wszystkim kompendium wiedzy na temat transplantacji i dawstwa narządów, pomagające podjąć decyzje w ważnym społecznie temacie. Kolejna propozycja znów zahacza o przyjemności dla ciała, bo to rzecz kulinarna – warsztaty kulinarne „Kultura od kuchni” poprowadzą aktorka Katarzyna Skrzynecka, oraz (już wypoczęty po porannej rozgrzewce) Mistrz Świata w Fitness – Marcin Łopucki. Kolejna propozycja to druga odsłona cyklu „Gwiazdy na kanapach” i rozmowa Marzeny Rogalskiej z fantastyczną aktorką Katarzyną Skrzynecką, oraz Olgą Buławą świnoujścianką, aktualną właścicielką korony Miss Polski. Wieczorem (19.00) muzyczne emocje w cyklu „Summer Music Fest” zapewni zmysłowa Sylwia Różycka ze 100% kobiecym zespołem FeelHormones. Dziewczyny zapewniają, że wprowadzą publiczność w klimat światowej muzyki przy pomocy zróżnicowanego repertuaru i stylistyk, usłyszymy swing, jazz, soul, blues, a także przeboje musicalowe muzykę filmową. Pełen atrakcji dzień zwieńczy „Teatralna Promenada” oraz przebojowy monodram „Własność znana jako Judy” w wykonaniu Hanny Śleszyńskiej, z repertuaru warszawskiego Teatru Kapitol. To opowieść o Judy Garland, jednej z najjaśniejszych, ale też najtragiczniejszych gwiazd złotej ery Hollywood.

WTOREK, 9 LIPCA 2019

LIFESTYLE

10:00–13:00 i 15:00–17:00 | KEUNE LETNIE PRZEMIANY
Wizażyści, fryzjerzy i styliści poprowadzą warsztaty makijażu scenicznego.

10:00–13:00 i 15:00–17:00 | JAK Z OKŁADKI
Profesjonalni fotografowie będą dokumentować rezultat pracy stylistów i wizażystów.

11:00–12:00 | JAK RADZIĆ SOBIE Z OBRZĘKAMI?
Prowadząca fizjoterapeuta Marta Jakacka z Kliniki Spondylus.

12.00–13.00 | JAK W ZGODZIE ZE SOBĄ MÓWIĆ NIE SWOJEMU DZIECKU?
Warsztaty prowadzone przez trenerkę Autentycznego Przywództwa Annę Kozicką.

16:00–17:00 | ŻYWIENIE I SUPLEMENTACJA KOBIET I DZIECI

Warsztat poprowadzi specjalistka z poradni dietetycznej „Be Well by Mauricz”

AKTYWNOŚĆ
10:00–11:00 | DZIEŃ DOBRY ŚWINOUJŚCIE
Poranną rozgrzewkę poprowadzi Marcin Łopucki – Mistrz Świata w Fitness.

15:00–16:00 | ROZTAŃCZONA PROMENADA
Warsztaty taneczne z Iwoną Pavlović.

KULTURA I SZTUKA
WYSTAWA FOTOGRAFICZNA „KOBIETY KOBIETOM”
Artystki: Ewa Łyczywek-Pałka, Danuta Piotrowska, Anna Pisula-Mandziej oraz Marzena Wasikowska.

13:00–14:00 | KTO SIĘ NA TO PISZE?
Spotkanie autorskie z Adrianą Szklarz, autorką książki „Kobieta z męskim sercem”.

17:00–18:00 | KULTURA OD KUCHNI
Warsztaty kulinarne prowadzone przez Katarzynę Skrzynecką i Marcina Łopuckiego.

18:00 | GWIAZDY NA KANAPACH
Rozmowa Marzeny Rogalskiej z Olgą Bończyk i Miss Polski Olgą Buławą.
19:00–20:00 | SUMMER MUSIC FEST
Koncert zespołu „FeelHormones” z Sylwią Różycką.
21.00 | TEATRALNA PROMENADA
„Własność znana jako Judy” – Monodram Hanny Śleszyńskiej, Teatr Capitol (Warszawa)

Wstęp na wszystkie wydarzenia Wakacyjnego Miasta Kobiet jest bezpłatny.

Bezpłatne wejściówki na spektakle teatralne (w danym dniu!) do odebrania codziennie w recepcji Wakacyjnego Miasta Kobiet.

Więcej informacji: www.wakacyjnemiastokobiet.pl

Organizatorem imprezy jest Miasto Świnoujście i MDK Świnoujście.
Organizatorem wykonawczym, podobnie jak w poprzednich latach, Grupa BONO.

serdeczności

Świnoujście w  sieci - Obserwuj nas w Google News