Strona główna » Świnoujście – Władysława IV – Najważniejsze jest to, czego nie widać

Świnoujście – Władysława IV – Najważniejsze jest to, czego nie widać

by Świnoujście w sieci

Najważniejsze jest to, czego nie widać

Utrudnienia drogowe na dojeździe do promu przeprawy miejskiej, brak parkingu w czasie remontu, a teraz jezdnia – wprawdzie równa jak stół – ale bez wyznaczonych pasów ruchu. To zewnętrzne elementy inwestycji na ul. Wybrzeże Władysława IV. Elementy, które widać i które sprawiają uciążliwości. Nie zwracamy uwagi na to, co jest najważniejsze.

Tymczasem inwestycja nosi nazwę: “Przebudowa i modernizacja kanalizacji deszczowej w Dzielnicy Śródmiejskiej”. To właśnie gospodarka wodna jest tu elementem kluczowym, a drogi i chodniki dodatkiem do zadania. Dobrze, że ten dodatek był, bo dzięki temu spory fragment ulicy i chodnika ma nową nawierzchnię. Możliwe będzie także wprowadzenie nowej organizacji ruchu, której planowanie i zatwierdzanie jest jeszcze w fazie procedowania.

– Nawet, jeśli weźmiemy pod uwagę coraz częstsze w naszym regionie obfite ulewy, to nie one są problemami Świnoujścia. Największym problemem są cofki. To podczas nich rejon ul. Wybrzeże Władysława IV był zalewany. Dzięki tej inwestycji woda będzie odprowadzona do kanału. Na dodatek instalacje, które zastosowaliśmy będą umożliwiały podczyszczanie tych wód – wyjaśnia Włodzimierz Bogdał z Wydziału Infrastruktury i Zieleni Miejskiej odpowiadający m.in. za działanie systemu odwodnienia ulic.

Inwestycja jest na finiszu. Główna droga jest przejezdna. Kończone są prace przy odbudowie parkingu przy pl. Rybaka. Zadanie otrzymało dofinansowanie unijne w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego.

Info, foto: UM

Świnoujście. Ogrody działkowe jak pola ryżowe – Ktoś się tym zajmie ??


eswinoujscie w Google News - obserwuj nas - Świnoujście w sieci

Zobacz również

Leave a Comment

1 × pięć =

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Świnoujście w sieci

FREE
VIEW