Broń i narkotyki w kontrolowanym samochodzie w Świnoujściu

Prawie 200 gramów marihuany i przeszło 10 gramów amfetaminy o czarnorynkowej wartości ponad 8 tys. zł ujawnili 21 czerwca w Świnoujściu funkcjonariusze Straży Granicznej. Narkotyki ukryte były w zatrzymanym do kontroli drogowej samochodzie osobowym, który chwilę wcześniej zjechał z promu przybyłego ze Szwecji.

Autem podróżowało małżeństwo (41 i 43 lata) z województwa zachodniopomorskiego. Narkotyki znajdowały się w słoiku ukrytym w poduszce na tylnym siedzeniu oraz w kieszeni kierującego.

Badanie potwierdziło, że to marihuana i amfetamina. Ponadto w schowku podłokietnika znajdowała się broń pneumatyczna, która zostanie przekazana do ekspertyzy. Całość została zabezpieczona przez Straż Graniczną. Mężczyznę i kobietę zatrzymano.

W wyniku dalszych czynności procesowych kobieta została zwolniona. Sąd Rejonowy w Świnoujściu przychylił się do wniosku prokuratora rejonowego i zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. 43-latkowi grozi kara do 15 lat pozbawienia wolności.

Straż Graniczna