ŚWINOUJŚCIE – Letni Festiwal Operowy

To już II edycja Letniego Festiwalu Operowego, który po ubiegłorocznym sukcesie powraca do amfiteatru w Świnoujściu. Podczas koncertu „Opera na plaży – szlagiery scen operowych, operetkowych i musicalowych” publiczność usłyszy najpiękniejsze melodie włoskiego bel canta oraz pełne dowcipu fragmenty lubianych operetek. Nie zabraknie hitów klasyki musicalu i, jak przystało na wakacyjny czas, gorących latynoskich rytmów. Koncert dopełnią wirtuozowskie popisy orkiestry. Ten niezwykle zróżnicowany i bogaty repertuar zaprezentuje orkiestra i soliści Opery na Zamku wśród których znajdzie się zwycięzca tegorocznego 21. Wielkiego Turnieju Tenorów. To będzie niezapomniany letni wieczór!

Koncert odbędzie się w sobotę 6 lipca o godz. 20.30 – wstęp wolny! Obowiązują bezpłatne wejściówki, które można odbierać w kasach Miejskiego Domu Kultury w Świnoujściu (siedziba MDK, Galeria Art, kasy Amfiteatru oraz Muszli Koncertowej). Pokaźna pula, trafi także do dystrybucji w dniu koncertu.

Pierwsza edycja Letniego Festiwalu Operowego odbyła się w dwa lipcowe weekendy 2018 roku w Świnoujściu, Kołobrzegu oraz Siemczynie (6–8 lipca, oraz 14– 16 lipca 2018). W ramach festiwalu zostały zaprezentowane specjalnie przygotowane dwa wydarzenia – Gala „Opera na plaży”, z udziałem orkiestry oraz solistów Opery na Zamku pod kierownictwem muzycznym Vladimira Kiradjieva, oraz spektakl „Tajemnice kuchni mistrza Rossiniego” w reżyserii Natalii Babińskiej, pod batutą Jerzego Wołosiuka.