Sto lat dla czworaczków! Maluchy otrzymały od mieszkańców zachodniopomorskiego urodzinowe prezenty

W środę, 19 czerwca, marszałek województwa Olgierd Geblewicz spotkał się z rodzicami czworaczków.

Amelka, Franek, Staś i Zosia – szczecińskie czworaczki – 28 czerwca obchodzić będą swoje pierwsze urodziny. Z tej okazji w środę, 19 czerwca, marszałek województwa Olgierd Geblewicz spotkał się z rodzicami i ich dziećmi. Maluchy otrzymały urodzinowe prezenty od mieszkańców zachodniopomorskiego

Dzieci przyszły na świat w 30. tygodniu ciąży, w szpitalu w „Zdrojach”.

Pierwsza urodziła się Amelka i ważyła 1 400 g. O minutę młodsi są jej bracia – Franek i Staś, którzy ważyli 1 330 g i 1 265 g. Zosia, najmłodsza córka państwa Ratomskich, przyszła na świat z masą urodzeniową 815 g. Rodzice mogli zabrać dzieci do domu po 9-tygodniowym pobycie na oddziale intensywnej terapii noworodków.

Dziś czworaczki miewają się dobrze, a rodzice szykują się do pierwszych urodzin swoich dzieci i dziwią się, jak ten rok szybko upłynął. Z okazji urodzin maluchy otrzymały kolorowe misie oraz kocyki, a rodzice drobne upominki.

Podczas spotkania Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz zapowiedział, że trwają przygotowania nad uruchomieniem pilotażowego pogotowia pedagogicznego dla rodzin.

– Jestem pod ogromnym wrażeniem jak rodzina czworaczków radzi sobie na co dzień. To ogromne, logistyczne przedsięwzięcie. Chcąc w przyszłości wspierać rodziny, pracujemy nad pilotażowym programem skierowanym do organizacji pozarządowych. NGO będą w rożnych życiowych sytuacjach, które zaskakują rodziny, oferować niezbędne wsparcie i pomoc. Organizacje zadziałają szybciej niż system – zapowiada marszałek Olgierd Geblewicz.

Do tej pory dzięki finansowemu wsparciu Urzędu Marszałkowskiego, przy zachodniopomorskim oddziale Towarzystwa Przyjaciół Dzieci została otwarta pierwsza w regionie „wypożyczalnia” sprzętu dla rodzin wieloraczków lub rodzin znajdujących się w najtrudniejszej sytuacji finansowej.

W spotkaniu z rodzicami czworaczków uczestniczyli także dyrektor Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego Dorota Rybarska-Jarosz oraz prezes Zachodniopomorskiego Oddziału Regionalnego Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Szczecinie Zygmunt Pyszkowski.

Na podstawie info z MWZ

Świnoujście w  sieci - Obserwuj nas w Google News