NIETRZEŹWY KIERUJĄCY SKAZANY W TRYBIE PRZYSPIESZONYM

Obywatelskim ujęciem zakończyła się podróż 46 – latka, który „po alkoholu” jechał ulicami Koszalina. Podczas badania na trzeźwość przeprowadzonego przez mundurowych okazało się, że mężczyzna miał prawie 3,5 promila alkoholu w organizmie. Kierowca odpowiedział przed sądem w trybie przyspieszonym. Jest to dowód na to, że nie ma pobłażania dla nietrzeźwych na drogach.
Stanowcza reakcja przypadkowego świadka doprowadziła do zatrzymania nietrzeźwego kierowcy. Mężczyzna widząc, że kierujący BMW nie panuje nad pojazdem zdecydował, że go zatrzyma, a w międzyczasie zadzwonił na numer alarmowy i poinformował o całej sytuacji oficera dyżurnego.

Gdy dyżurny z koszalińskiej komendy otrzymał zgłoszenie, na miejsce natychmiast skierował policyjną załogę. Podczas przeprowadzania przez mundurowych badania na trzeźwość, okazało się, że przypuszczenia świadka potwierdziły się całkowicie. 46 – latek miał w organizmie prawie 3,5 promila alkoholu. Mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie.

Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Zgromadzony materiał dowodowy, wraz z wnioskiem o rozpoznanie sprawy w trybie przyspieszonym, trafił do sądu.

Sąd Rejonowy w Koszalinie wydał wyrok wymierzając 46-latkowi karę 1 roku pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem jej wykonania na okres 3 lat oraz zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych na okres 6 lat. Wobec mężczyzny orzeczona została również kara grzywny w wysokości 7 000 złotych na rzecz ofiar wypadków.

Pamiętajmy, nietrzeźwy kierujący stanowi zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego – dla nas i naszych bliskich. Dlatego też reagujmy na tego typu przypadki. Nawet anonimowa informacja przekazana policjantom przyczynia się do wyeliminowania z dróg pijanych kierowców.

Policja