Strona główna » Mistrzostwa Młodzików w taekwondo

Mistrzostwa Młodzików w taekwondo

by Świnoujście w sieci

W Bornym Sulinowie 7-8 czerwca 2019 rozegrano Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w taekwondo olimpijskim. Udział w tych zawodach wzięli młodzicy w wieku 10-11 lat z woj zachodniopomorskiego, wielkopolskiego i lubuskiego. Zgłoszonych było ponad 160 adeptów taekwondo z ponad 40 klubów Rozegrane zostały trzy konkurencje: poomse (układy formalne), dwubój sprawnościowy (kopnięcie w wyskoku oraz wielokrotne kopnięcie w czasie 10 sek.) i walka sportowa (kyorugi). Świnoujście reprezentowała grupa czternastoosobowa.

Najpierw rozegrano poomse i tutaj najbliżej medalu był Kuba Ambroszczyk , któremu zabrakło 0,1 punktu. Dużo lepiej wypadli zawodnicy ULKSW Pomorze w sprawnościówkach:

srebrne medale zdobyli Aleksander Partyka, Maja Kowalewska. Klaudia Bukowska , a brąz Jakub Kozłowski.

W walkach złote medale powędrowały do Kuby Ambroszczyka i Aleksa Partyki, srebro wywalczył Wiktor Warmbier, a brąz Klaudia Bukowska.

Bez medalu powrócili Jakub Lipnicki, Nikola Tarczyluk, Kryspin Nowotnik, Kacper Sobiech, Wiktoria Krasowska- Nowak, Nina Wróblewska , Gabriel Okonowski i Matusz Kuryś.

Pomorze Świnoujście zdobyło 22 pkt, co dało nam III miejsce w klasyfikacji drużynowej.