Strona główna » Bezpieczny wypoczynek nad wodą

Bezpieczny wypoczynek nad wodą

by Świnoujście w sieci

Bezpieczny wypoczynek nad wodą

400 tys. zł dla czterech zachodniopomorskich organizacji pozarządowych na zabezpieczenie bezpieczeństwa na obszarach wodnych. Wojewoda zachodniopomorski Tomasz Hinc podpisał dziś umowy, na podstawie których do organizacji trafią dodatkowe środki z budżetu państwa, przyznane w ramach otwartego konkursu ofert.

żółto-czerwona łódź WOPR płynąca z duża prędkością
– Zapewnienie bezpieczeństwa osobom wypoczywającym nad wodą to jedno z najważniejszych zadań w sezonie letnim. Dodatkowe środki przekazywane z budżetu państwa pozwalają zakupić i utrzymywać niezbędny sprzęt oraz organizować specjalistyczne szkolenia dla ratowników, co przekłada się na podniesienie poziomu bezpieczeństwa w czasie wakacji – mówi wojewoda Tomasz Hinc.

W ramach programu „Zapewnienie bezpieczeństwa na obszarach wodnych województwa zachodniopomorskiego 2019” dofinansowanie otrzymają w tym roku: Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe Województwa Zachodniopomorskiego w Szczecinie – 230 tys. zł, Środkowopomorskie Regionalne Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe w Koszalinie – 76 tys. zł, Ochotnicza Straż Pożarna w Bielkowie – 54 tys. zł i Akademia Ratownictwa w Kołobrzegu – 40 tys. zł.

Zachodniopomorski WOPR przeznaczy dofinansowanie na prowadzenie Regionalnego Centrum Koordynacji Ratownictwa Wodnego oraz działań ratowniczych na kąpieliskach i miejscach wykorzystywanych do kąpieli. Zakupiony zostanie m.in. dron z kamerą termowizyjną, silnik do łodzi ratunkowej, defibrylatory AED oraz namiot pneumatyczny. Zorganizowane zostaną specjalistyczne szkolenia dla ratowników wodnych.

Środkowopomorski WOPR będzie powadził działania ratownicze na wodzie, utrzymywał w gotowości sprzęt ratunkowy oraz kupi pojazd terenowy typu quad. Przeprowadzi też szkolenia dla ratowników.

OSP w Bielkowie oprócz działań ratowniczych na jeziorze Miedwie i utrzymania w gotowości sprzętu ratunkowego, kupi łódź ratowniczą oraz zorganizuje i przeprowadzi szkolenia dla ratowników.

Po raz pierwszy dotację z budżetu państwa otrzymała Akademia Ratownictwa z Kołobrzegu. 40 tys. zł zostanie przeznaczone na działania ratownicze, utrzymanie w gotowości sprzętu, zakup wyposażenia dla ratowników oraz szkolenia na kąpieliskach.

UW

Magiczny zachód w Świnoujściu


eswinoujscie w Google News - obserwuj nas - Świnoujście w sieci

Zobacz również

Leave a Comment

trzynaście − 4 =

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Świnoujście w sieci

FREE
VIEW