Nowi ministrowie zaprzysiężeni
W Pałacu Prezydenckim odbyła się uroczystość mianowania nowych ministrów. Rekonstrukcja rządu związana jest m.in. z wyborami do Parlamentu Europejskiego, w których kilkoro ministrów uzyskało mandaty europosłów.

Szef rządu podziękował odchodzącym ministrom, którzy poprzez swoją ciężką pracę dla Rzeczypospolitej przyczynili się do jej naprawy. Wyraził przekonanie, że wraz z powołaniem nowych ministrów współpraca pomiędzy resortami będzie jeszcze bardziej efektywna i skuteczna. Jestem przekonany, że ta zmiana przyczyni się do dalszej owocnej pracy na rzecz naszej Ojczyzny – mówił.

Wszyscy działamy na rzecz każdego obywatela Rzeczypospolitej – powiedział premier Mateusz Morawiecki zwracając się do nowo powołanych członków rządu.

Nowi ministrowie w rządzie:
Jacek Sasin – wiceprezes Rady Ministrów
Marian Banaś – minister finansów
Bożena Borys-Szopa – minister rodziny, pracy i polityki społecznej
Dariusz Piontkowski – minister edukacji narodowej
Elżbieta Witek – minister spraw wewnętrznych i administracji
Michał Dworczyk – minister – członek Rady Ministrów
Michał Woś – minister – członek Rady Ministrów
W wyborach do Parlamentu Europejskiego mandat otrzymali ministrowie: wicepremier Beata Szydło, minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska, szef MSWiA Joachim Brudziński, szefowa MEN Anna Zalewska, minister w KPRM Beata Kempa oraz rzeczniczka rządu Joanna Kopcińska.

Świnoujście w  sieci - Obserwuj nas w Google News