Strona główna » Świnoujście – Policja – Scena jak z filmu – radiowozy pod promem

Świnoujście – Policja – Scena jak z filmu – radiowozy pod promem

by Świnoujście w sieci

POSZUKIWANA OBYWATELKA RUMUNII WRAZ Z KUZYNEM OKRADŁA SKLEP JUBILERSKI. ZŁOTO SCHOWAŁA W BIELIŹNIE

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu otrzymali zgłoszenie o dokonaniu kradzieży w jednym z punktów jubilerskich na terenie Świnoujściu. W wyniku podjętych czynności ustalili, że sprawcami kradzieży mogą być obywatele Rumunii poruszający się Seatem Ibizą koloru niebieskiego na tablicach rejestracyjnych z powiatu krakowskiego.

Opisywany pojazd został zatrzymany przez dzielnicowego z Posterunku Policji Świnoujście – Warszów na promie Karsibór. Jak się okazało, kobieta ukryła skradzioną biżuterię o wartości ponad 6000 złotych w swojej bieliźnie.

Policjanci po otrzymaniu rysopisu sprawców ustalili, że obywatele Rumunii będą kierować się najpierw na przeprawę Karsibór, a następnie na prom do Szwecji. Przypuszczenia mundurowych były słuszne. Dzielnicowy sierż. Damian Lemza po otrzymaniu informacji udał się na prom Karsibór, gdzie ujawnił opisywany pojazd wraz ze sprawcami kradzieży. Jak się okazało, 26-letnia obywatelka Rumunii była także poszukiwana celem odbycia zastępczej kary pozbawienia wolności.

Na miejsce skierowani zostali także funkcjonariusze straży granicznej, którzy udzielili asysty przeprowadzającemu interwencję policjantowi. W trakcie prowadzonych czynności 21-letni obywatel Rumunii oraz jego 26-letnia kuzynka, przyznali, że wykorzystując nieuwagę sprzedawczyni w sklepie jubilerskim, dokonali kradzieży złotego łańcuszka wraz z zawieszką w kształcie krzyżyka o wartości 6100 złotych.

Zgodnie z treścią artykułu 278 Kodeksu Karnego, sprawcom kradzieży grozi od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

Post. Kamil Zwierzchowski

Komenda Miejska Policji w Świnoujściu

Tunel w Świnoujściu #KtoMożeNadMorze


eswinoujscie w Google News - obserwuj nas - Świnoujście w sieci

Zobacz również

Leave a Comment

20 + 8 =

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Świnoujście w sieci

FREE
VIEW