Ku przestrodze

Posted by Świnoujście w sieci on Monday, May 27, 2019

KOLEJNE PRAWA JAZDY ZATRZYMANE PODCZAS WEEKENDU ZA PRZEKROCZENIE PRĘDKOŚCI

Policjanci ze szczecińskiej drogówki nieustannie ukrócają zapędy zbyt szybko jadących kierowców. W miniony weekend funkcjonariusze odebrali kolejne prawa jazdy za znaczne przekroczenie obowiązujących ograniczeń w obszarze zabudowanym.

Nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn zdarzeń drogowych. Jazda z prędkościami powyżej 50 km/h w obszarze zabudowanym zawsze kończy się zatrzymaniem prawa jazdy. Kierowcy tracą możliwość kierowania pojazdami na 3 miesiące.

Policjanci ostrzegają – pędzisz w obszarze zabudowanym stracisz prawo jazdy!

Strata uprawnień to czasem lawina kolejnych dolegliwości, więc nie warto się spieszyć.

W minioną sobotę policjanci zatrzymali blankiety praw jazdy ośmiu kierującym, którzy nie stosują się do ograniczeń prędkości. Na drugi dzień liczba zatrzymanych piratów drogowych niestety nie zmalała.

Mundurowi podczas niedzielnej służby zatrzymali 9 praw jazdy kierującym, którzy w terenie zabudowanym przekroczyli dozwoloną prędkość o „50+”. Rekordzista kierujący mercedesem na ul. Struga, przekroczył dopuszczalną prędkość, w miejscu gdzie obowiązuje ograniczenie do 70 km/h, jechał z zawrotną prędkością 185 km/h. Funkcjonariusze zatrzymali 50 – latkowi prawo jazdy na okres 3 miesięcy oraz nałożyli na niego mandat karny w wysokości 500 złotych i 10 pkt karnych.

Apelujemy do kierowców o respektowanie obowiązujących ograniczeń.

ZKS KMP