UCZNIOWIE ŚWINOUJSKICH SZKÓŁ WYKAZALI SIĘ WIEDZĄ PODCZAS ELIMINACJI DO OGÓLNOPOLSKIEGO TURNIEJU BEZPIECZEŃSTWA W RUCHU DROGOWYM!

W eliminacjach do Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym uczniowie świnoujskich szkół pokazali, że temat bezpieczeństwa na drodze nie jest im obcy.

Uczestnicy turnieju, który odbył się w szkole podstawowej numer 6 przy ulicy Kościuszki 11 w Świnoujściu, zmierzyli się z testami teoretycznymi oraz zadaniami praktycznymi, takimi jak jazda rowerem po miasteczku ruchu drogowego oraz torze sprawnościowym, a także udzielenie pierwszej pomocy przedmedycznej pod okiem funkcjonariuszy Ruchu Drogowego z Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu.

Celem Turnieju jest podnoszenie kultury społeczeństwa i działanie na rzecz poprawy stanu bezpieczeństwa ruchu drogowego, w tym bezpieczeństwa dzieci i młodzieży szkolnej w szczególności popularyzowanie przepisów i zasad poruszania się po drogach, kształtowanie partnerskich zachowań wobec innych uczestników ruchu, popularyzowanie podstawowych zasad i umiejętności udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz popularyzowanie roweru jako środka transportu, a także rekreacji i sportu.

Turniej organizowany jest w dwóch grupach rywalizacyjnych: grupa I – uczniowie szkół podstawowych w wieku 10 – 12 lat, grupa II – pozostali uczniowie.

W grupie I zwycięzcami okazali się:

I miejsce – Jagoda Nowicka ze Szkoły Podstawowej nr 6
II miejsce – Jacek Zaleski ze Szkoły Podstawowej nr 6
III miejsce – Wiktoria Kuś ze Szkoły Podstawowej nr 6

W grupie II zwycięzcami byli:

I miejsce – Arek Bandera ze Szkoły Podstawowej nr 6
II miejsce – Adrian Jena ze Szkoły Podstawowej nr 1
III miejsce – Pola Buśko ze Szkoły Podstawowej nr 6

W grupie II drużynowo zwyciężyła grupa ze Szkoły Podstawowej nr 6 w składzie:
Pola Buśko, Arek Bandera oraz Michał Padykuła.

Organizatorzy:

Polski Związek Motorowy, Komenda Główna Policji, Ministerstwo Infrastruktury, Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji, Ministerstwo Edukacji Narodowej, Wojewódzkie Ośrodki Ruchu Drogowego wraz z odpowiednimi strukturami terenowymi.

Skład sędziowski – funkcjonariusze Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu.

post. Kamil Zwierzchowski

Komenda Miejska Policji w Świnoujściu

Świnoujście w  sieci - Obserwuj nas w Google News