Strona główna » OBYWATELSKIE UJĘCIE NIETRZEŹWEGO ROWERZYSTY

OBYWATELSKIE UJĘCIE NIETRZEŹWEGO ROWERZYSTY

by Świnoujście w sieci

OBYWATELSKIE UJĘCIE NIETRZEŹWEGO ROWERZYSTY

Wzorową postawą wykazał się jeden z kierowców, jadących ulicą Fabryczną w Czarnogłowach, który widząc pijanego rowerzystę uniemożliwił jemu dalszą jazdę i powiadomił Policję. Kierujący jednośladem miał prawie 3 promile alkoholu w organizmie.

W poniedziałkowe popołudnie Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Goleniowie otrzymał telefoniczne zgłoszenie o obywatelskim ujęciu nietrzeźwego rowerzysty na ul.Fabrycznej w Czarnogłowach. Po przybyciu na miejsce policjanci potwierdzili zgłoszenie, 28-letni rowerzysta posiadał prawie 3 promile alkoholu w organizmie. Jak ustalono ze zgłaszającym, który dokonał obywatelskiego ujęcia, rowerzysta poruszał się slalomem po całej szerokości jezdni.

28-letni mieszkaniec powiatu goleniowskiego, był już wcześniej wielokrotnie karany za kierowanie rowerem w stanie nietrzeźwości. Tym razem o jego losie zadecyduję sąd. Za popełnione wykroczenie grozi mu kara aresztu lub grzywna.

Policjanci apelują o zachowanie zdrowego rozsądku i włączenie wyobraźni. Nietrzeźwy rowerzysta na drodze stwarza realne zagrożenie nie tylko dla samego siebie, ale i dla pozostałych uczestników ruchu drogowego. Cyklista jako Niechroniony Uczestnik Ruchu Drogowego w przypadku zderzenia z samochodem narażony jest na poważne obrażenia ciała, a nawet na śmierć. W powiecie goleniowskim od początku maja br. goleniowscy policjanci ujawnili aż 12 rowerzystów, którzy kierowali po spożyciu alkoholu.

Piłeś nie wsiadaj za kierownicę, nawet roweru! Szanuj życie swoje i innych!

Bądź świadomym uczestnikiem ruchu drogowego!

Policja

Tunel w Świnoujściu #KtoMożeNadMorze


eswinoujscie w Google News - obserwuj nas - Świnoujście w sieci

Zobacz również

Leave a Comment

5 × jeden =

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Świnoujście w sieci

FREE
VIEW